Pietilää painostettu

zukahara

"Ilta-Sanomien entinen päätoimittaja Antti-Pekka Pietilä sanoo joutuneensa keskustapoliitikkojen erityisavustajien painostuksen kohteeksi toimiessaan lehden päätoimittajana. MTV3 4.12.06"

Tämä tieto haisee jonkun vaalikampanjalta. Miksi ihmeessä demarilinnake Ilta-Sanomien päätoimittaja olisi lotkauttanut korvaansa kepulaisten erityisavustajien narinalle? Päätoimittajiksi tulee kavereita, joilla on sekä suhteita että kyynärpäitä. Ei sellaisia mitkään erityisavustajat hätyyttele. Joko kepulla on pirusti enempi valtaa tässä maassa kuin kukaan uskookaan, tai sitten jossain on huomattu että eduskuntavaalit lähestyvät. Nyt ammutaan kaikkea mikä liikkuu, istuu tai makaa.

6

377

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • voi hellanletuna

      Vai on sitä pietilän mulkkua painostettu,voi kauheeta.niin puhtonen ja viinaanmenevä kusipääkö on tuntenut itsensä loukatuksi.taitaapi olla vaan sen ervastin ja pietilän aamulääkkeet taas jääneet ottamatta.poikien puuhissa on ajojahdin maku,tai sitten joku maksaa noille pelleille todella ruhtinaallisesti tuollaisesta toiminnasta.ei kummalakaan todella taida olla kaikki kotona.

      • Nimetön

        Pietilä ei ole mulkku, ei missään tapauksessa. Ei tietääkseni myöskään viinaan menevä. Juoppoja saa hakea ihan sieltä pöllölaakson suunnalta.


      • sniif ja nyyh
        Nimetön kirjoitti:

        Pietilä ei ole mulkku, ei missään tapauksessa. Ei tietääkseni myöskään viinaan menevä. Juoppoja saa hakea ihan sieltä pöllölaakson suunnalta.

        Se joka leikkiin ryhtyy, se leikin kestäköön.

        Piruakos oli niin olevinaan. Nyt on vellit housuissa ja kepusedät on painostanu nyyh yyh.


    • Kestotilaaja

      Taitaa olla vain Pietilän katkerutta potkuista, kun ei pysty julkisesti kertomaan: Kuka painosti, milloin ja miten. Eihän mediamaailmaan sovi salailu, vai mitä A-P Pietilä?

      Usein tullut mieleen päätoimittajista, että he ovat kuin pikkukakarat. Suuta soitetaan ja räksytetän huomiota kerätäkseen. Sitten kun joku ärähtää heille, alkaa se iän ikuinen sananvapauteen vetoaminen. Uskonto, demokratia ja sananvapaus, ne tuntuvat antavan eräille oikeudet tehdä ihan mitä tahansa...

      • tavallinen lukija

        Näissä isojen poikien erojutuissa on tyypillistä, että lähtijä saa tuntuvan korvauksen ja pitää suunsa kiinni. Se on muutoinkin korrektia ja APP toimi mielestäni täysin oikein. Hänen kyvyillään ja kontaktiverkollaan on varmasti käyttöä muuallakin.


      • käyttöä meinaan
        tavallinen lukija kirjoitti:

        Näissä isojen poikien erojutuissa on tyypillistä, että lähtijä saa tuntuvan korvauksen ja pitää suunsa kiinni. Se on muutoinkin korrektia ja APP toimi mielestäni täysin oikein. Hänen kyvyillään ja kontaktiverkollaan on varmasti käyttöä muuallakin.

        Jos kyvyt rakentuvat imisten vainoamiseen ja mustamaalaamiseen.Kontaktit juoruihin ja huhuihin.Eipä tule äkkiseltä mieleen tyypin loppukäyttö.Vai olisiko jokin iltapäivälehti.......


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      50
      2202
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      197
      2029
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1382
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      982
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      889
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      47
      868
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      845
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      61
      746
    Aihe