sähköposti luettu??

Onko jokin konsti miten saa tietää, milloin vastaanottaja on lukenut sähköpostin. Miten toimia asiassa esim g-mailin kanssa. Miten siis saada kuittaus.
21996
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Otat vain käyttöön kuittausominaisuuden.
Return receipts.
Vataanottaja saa eteensä luukun, jossa on kaksi nappia Yes / No. Lahetä kuitti tai älä lähetä.
Kuitti siis ilmoittaa, että viesti on avattu, mutta ei takaa, että se on todella luettu.

Ominaisuus voi löytyä itse Gmailistakin, mutta ainakin se on Mozilla/Netscape, Outlook ja muutamassa muussakin postiohjelmassa, joihin tuon Gmailin voi ympätä.

Äänestä
  • En käytä g-mailia sähköpostiohjelman kautta ja minulla on siitä suomenkielinen versio käytössä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rate kirjoitti:

Onko jokin konsti miten saa tietää, milloin vastaanottaja on lukenut sähköpostin. Miten toimia asiassa esim g-mailin kanssa. Miten siis saada kuittaus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu