O'hei. Mistähän ihmeestä sitä saisi selville OpenOffice 1.1.0:n tekstiohjelmassa kirjoitetun tekstin merkien määrän? Tarttis aina silloin tällöin tietää kirjoitetun tekstin määrä.
Kiitoksia, arvoisat naiset ja herrat!
Kiitoksia, arvoisat naiset ja herrat!
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tiedosto - Ominaisuudet ja tilastotiedot välilehti.
mun versio, eli toi yllä oleva ei tietty toimi sulla. Sori nyt taas.
>...yllä oleva ei tietty toimi sulla.
Se statistiikka on ollut siellä ammoisista ajoista.
http://mozillaquest.com/Linux03/OpenOffice_1-1_Overview_Story03.html
Ihmetellä vaan sopii miksi joku vielä käyttää 1.1:stä kun uusin on 2.04 joka on niin PALJON kehittyneempi kuin tuo ykkönen.
tiesin että siinä ykkösessä ko. toiminto on, siksi vähän arvelin että (kuten tavallista eri versioissa) se tietty ei toimi.
No siellähän se merkkimäärä muun infon ohessa olla möllöttelee. Suurkiitos vastanneille!
Heille, jotka ihmettelevät miksi naputtelen vielä vanhalla versiolla, kerrottakoon syyn olevan lähinnä laiskuus ja saamattomuuteni päivityspuolella. Toisaalta tarvitsen tekstinkäsittelyohjelmaa lähinnä välillisesti, sillä siirrän kirjoitukset yleensä joutuisasti vaikkapa taitto-ohjelmiin.
Nyt kun uutta on kehuttu, otankin sen päivityksen asiakseni. Kenties onnistun tekemään sen jopa ensi kesään mennessä...