Yliluonnollinen kokemus

Onko kellään

Se voi olla telepaattinen, "ns kuudes aisti" tai toteutunut uni. Onko sillä ollut johdatusta elämässänne lähemmäs uskoa.

7

666

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • XXL

      Uskoon ei asia ole vaikuttanut.

      • kokemuksesi

        Vaikka ei uskoon vaikuttanutkaan?


      • XXL
        kokemuksesi kirjoitti:

        Vaikka ei uskoon vaikuttanutkaan?

        Minun täytyy ensin keskustella tepaattiyhteyden toisen osapuolen kanssa siitä, kuinka vähän julkistamme asiasta.


    • aikaan nähtiin usein

      unissa Jumalan ilmoittamaia asioita. Onko vielä nykyisin toteutuneita unia?

    • niitä on

      Kukaan ei uskalla paljastumisen pelossa kertoa.

    • Kempelainen

      Voin ihan 100% varmuudella sanoa, että jos Pyhö Henki on asettunut/ laskeentunut ihmiseen, tekee Henki myös työtään.

      Jos jokin kristitty, tai vaikka VL väitää, etti ole mitään yliluonnollista( joka on tässä huono sana ) tapahtunut, hän valehtelee, ei uskalla tunnustaa, tai sitten Henki ei ole hänessä.

      Kaikissa evakeliumeissa on kertomuksia siitä, miten Henki tekee, se puhttaa kielillä, parantaa kätten päällepanolla, johdattaa, ym. ym, tekee juuri niin kuin itse haluaa, siis Henki.

      Pyhän Hengen läsnäolon saa parhaiten havaittua krismaattisten suuntien kokouksissa ja seuroissa. Siellä Henki on läsnä.

      Olen ollut uskossa v. - 82. lähtien ja uudestisyntynyt Pyhässä Hengessä muutama vuosi sen jälkeen ja muutos on ollut merkittävä. Menen nyt kasteelle Helluntaiseurakuntaa muutaman viikon perästä ja saan lisää vahvistusta elämääni.

      Ja miksi kasteelle, juuri siksi, kun Raamttu sanoo > Joka uskoo ( kuten minä ) ja kastetaan, pelastuu ( kaste tulee sitten vasta kun uskotaan.)

      Tämäkin on Pyhän Hengen teko, omantunnon ääni.

      Siunausta

    • sepe.

      Olen ns. ex ja jos jotain haluat tietää niin tavataan ao. palstalla.

      Aikanaan eräs tunnettu saarnamies kertoi omia erikoisia kokemuksiaan, mutta eipä niistä enää puhella.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      347
      4401
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      142
      2478
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2096
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      144
      1626
    5. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      26
      1167
    6. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      43
      1150
    7. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      32
      1106
    8. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      79
      1041
    9. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      140
      999
    10. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      338
      978
    Aihe