Asunto-osakeyhtiön nimi

Keksikääpäs tulevalle uudelle taloyhtiölle uusi hieno nimi. Asuntoja tulee yhteensä 5, ja talossa on paljon lasia, ulkoverhoilussa tiiltä ja puuta.
6675
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

"Nönnönnönöön kristallikruunu."

Äänestä

jännäkö tää As.oy Stonewood

Äänestä

Kelpaa ajella 4-ovisella 1.6l Toyota Corollalla taloyhtiön autokatokseen, kun on hieno nimi yhtiöllä!

Äänestä

as oy mulkunnuppi

Äänestä
  • Asunto Oy Kakkavaipanpalatsi tai Asunto Oy Nappiverkkarinhovi

    Äänestä

Unohtakaa koko juttu, arvasin että Suomi on täynnä ääliöitä ja kateellisia tolloja, jotka luulee olevansa jotenkin huvittavia. Keksin kyllä itse nimen, en tarvitse ääliöiden apua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


idea!! kirjoitti:

Keksikääpäs tulevalle uudelle taloyhtiölle uusi hieno nimi. Asuntoja tulee yhteensä 5, ja talossa on paljon lasia, ulkoverhoilussa tiiltä ja puuta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu