Olemmeko tyytyväisiä bb:n

v.2006. Asukkaat, bb-tuotannon yllätykset, voittiko oikea h:lö, vaikuttiko naisliike tai asukkaan viihdyttävyys tulokseen ?
5441
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ihan hyvähän se oli. ehkä mielenkiintoisempikin kuin viime vuotinen.
mielestäni oikea henkilö voitti, sillä sari oli suosikkini tatun rinnalla. voittajan sukupuolella ei olisi ollut mitään väliä, se olisi riippunut ihan omasta suosikista (joka tässä tapauksessa sattui olemaan sari).
toisaalta onhan se mukavaa että saatiin tänä vuonna naisvoittaja.

Äänestä
  • Komiat takasin ja heti

    Äänestä

Tuotanto oli hyvää, joissain pikkuasioissa oli lipsuntaa ja linjattomuutta.
Kilpailijat olivat tosi kirjavaa sakkia, ja hauskat ja miellyttävät kammettiin sisältäpäin rahanhimossa äänestykseen ja pihalle.
Kaikkein ala-arvoisinta oli katsojien käytös niin äänestyksessä kuin täällä palstoillakin. Miinusääniä annettiin aina enemmän kuin plussia, ja se kertoo jo paljon.
Epäolleellisia asioita rääpittiin näissä ketjuissa jatkuvasti ja loukkaavaa ja valheellista lausuntoa tuli joka suunnasta. eniten petyin katsojiin.

Äänestä

Viimevuonna kerkesi tutustua / samaistua kilpailijoihin.

Tänä vuonna väkeä ravasi kuin vilkkilässä kissoja.
Lisäksi pelaajat onnistuivat häädättämään kaikki normaalit jo alkumetreillä, niin että lopussa oli vaan omituisuuksia ja Sari.

Siis liikaa ihmisiä, ja niissä omituisia lähes kaikki.
Mistä ihmeestä toi Kakikin on oikein pöllähtänyt maanpinnalle?
Tai Olli, omituinen höpöttäjä.
Tai.....

Äänestä

tähän vuoteen! Viime vuosi oli parempi...vaikka enemmän säpinää olisi sinnekin kaivattu...kuten myös tänävuonna! Tästä vuodesta puuttui liki kokonaan se mielenkiintoisin anti...eli romanssien seuraaminen! Olisi ollut mahtavaa seurata kun talossa olisi puhjennut oikein kunnon kolmiodraama! Se olisi ollut parasta antia...
Viimevuonna muutenkin nämä ihmissuhdejutut jaksoivat pitää kiinnostuneena...Oli Timon ja Hannan romanssi sekä Antin ja Iinan...ja toipas siihen soppaan hieman kolmiodraamaa Terhi!
Tänävuonna oli vain Hannen ja Ollin pikainen loppuromanssi...Sarin ja Kakin kyöhnääminen ei oikein jaksanut innostaa...

Tänävuonna myös henkilöt oli surkeampia...siellä ei ollut yhtään selkeää voittajasuosikkia...kuten ensimmäisessä oli Perttu! Talossa ei nyt vaan ollut yhtään niin ihanaa ihmistä jolle olisin voiton mieluusti antanut...talo oli täynnä outoja feikkejä jotka rakastivat tapella, tyhmäillä ja sikailla!

Myös itse BB:n rangaistukset ja juhlat ampuivat yli törkeästi!! Ne pornopainotteiset juhlat ja jatkuva ryyppääminenkin ottivat aivoon...aivan selvästi viinalla yritettiin saada väkeen vauhtia ja taloon säpinää! Väki yritettiin saada kaikin keinoin nussimaan ristiin rastiin mutta siinä epäonnistuttiin tällä kertaan...ensi vuonna on varmasti toinen juttu...uskon että yhä enemmän panostetaan siihen että taloon saadaan anteliaita horoja ja imeliä pilluhaukkoja...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tasosta kirjoitti:

v.2006. Asukkaat, bb-tuotannon yllätykset, voittiko oikea h:lö, vaikuttiko naisliike tai asukkaan viihdyttävyys tulokseen ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu