Mitä olet mieltä, pääseekö Suomen tunnetuimpiin poliittisiin julkkiksiin kuuluva Sauli Niinistö eduskuntaan ja tuleeko hänestä valtakunnan ääniharava?
Tekstaileekohan Susanna K. kohta tälle puolivallattomalle poikamiehelle? Uusi kuningaspari tiedossa?
Pääseekö Niinistö eduskuntaan?
8
379
Vastaukset
- Lilita
Aivan varmasti Niinistö pääsee eduskuntaan, ja valtavalla äänimäärällä. Näkyi olevan niin kova kannatus presidentin vaaleissa. En usko että Niinistö hurahtaa "Matin" naiseen joka levittelee pienimmätkin yksityiskohdat suhteesta, vaikka Susan kuinka tekstailisi. Niinistö vaikuttaa järki ihmiseltä.
- eduskuntaan
ei ole mitaan epailysta!
- heittämällä sisään
Niinistö menee ihan heittämällä sisään eduskuntaan. Äänimäärä tulee olemaan valtava - näin suomalaisessa mittakaavassa.
Niinstöllä onkin jo hyvät pohjat. Hän oli valtakunnan äänikuningas eduskuntavaaleissa 1999 runsaalla 30 000 äänellä.
Nyt tulee enemmän ääniä Niinistölle ja lisää edustajia Kokoomukselle, kun Sale vetää pari huonommin menestynyttä kokoomuslaista perässään Uudellamaalla eduskuntaan.
Nyt Kokkareilla Uudellamaalla 8 edustajaa, vaalien jälkeen enemmän kuin 8. Tämä näin alustavana vaaliveikkauksena. - mahtavaa
jos ei pääsisi. En ymmärrä miksi sitä miestä arvostetaan. Paskantärkeä vitsi.
- Ressukat eduskuntaan
Kyllä takinkääntäjä Niinistö Eduskuntaan pääsee. Suomalaiset äänestäjät ovat niin saatanan tyhmää ja sinisilmäistä porukkaa, että äänestävät sinne ihan kenen ressukan tahansa. Tony Halmekin pääsisi, jos vain olisi ehdolla. Puhumattakaan Valjakkalasta, tuosta kolmoismurhaajasta.
- Mies33
Saulia noihin kahteen edellämainittuun. Taitaa olla vähän eri kaliberia saavutukset yhteiskunnallisessa mitassa...
- Ressukat eduskuntaan
Mies33 kirjoitti:
Saulia noihin kahteen edellämainittuun. Taitaa olla vähän eri kaliberia saavutukset yhteiskunnallisessa mitassa...
Saavutuksilla ei juurikaan ole merkitystä, kun eduskuntaan pyritään. Suomalaiselle, alle 5-kymppiselle naisäänestäjälle riittää, että mies on komea, lutuinen, ihana, renttu, karski, väärin ymmärretty tai -kohdeltu, tai jotain muuta yhtä typerää. Ehdokkaan naama vain mainokseen ja "sydäntä raastava" juttu lehteen, niin läpimeno on taattu.
Suomalainen miesäänestäjä ei juurikaan poikkea edellä mainitusta. Heidän mielestään naisehdokkaalla pitää olla isot tissit ja /tai hyvä naama. Muuta ei tarvita.
- zdfhhd
pääsetkös sinä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse934732Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133902Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2053774Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.882169Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751951Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791328- 1311224
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1611193- 531085
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä33942