kuhmo on ihan turha paikka. täynnä amiksia ja kaikki teinit vaa ryyppää ittesä vloppusin bronxin p*ska bileissä. ei oo ikävä kuhmoa.
kuhmolaiset pysykää siellä, älkää tulko suurimpiin kaupunkeihin. eikö teille luota hotelli kainuu? miksi pitää tulla muualle juomaan.
t. ex-kuhmolainen
kuhmolaiset pysykää siellä, älkää tulko suurimpiin kaupunkeihin. eikö teille luota hotelli kainuu? miksi pitää tulla muualle juomaan.
t. ex-kuhmolainen
Vastaukset 10
Vanhimmat
Eiköhän tämäkin ole luettu täältä sen sata kertaa. Ei oo pakko tulla tänne, jos kerran oot noin katkera tälle paikalle. Vaikka kyllä vaikuttaki et taidat olla katkera kuhmolaisille etkä niinkään Kuhmolle. Pysy siellä etelän vetelä missä ootkin..
..merten taa, ja pysyköötkin siellä!
Kajaaniin muuttanut kun kuhmolaiset niinpaljon elämääsi siellä häiritsee?? Että sitä ollaan nyt ihan stadilaisia ;) HAH!
Siis jos sä et kestä kuhmolaisia kajaanissa dokaamassa ni muuta ääliö kauemmas ni ei tarvii kuhmolaisten naamoja katella täälläkään!! Säkö sen päätät minne saa mennä dokaan ja minne ei???
Sä landepelle yrität esittää jotakin ku muka asut suuressa kaupungissa!!
olet keksiny ihan itse sanan "sheisse" wau! kohta olet itsekkin taas bronxin bileissä, se tuo maitojuna tuo aina takas sinun tyyppiset sheisset.
Tiällä o LIDL ja kaikkee muutakin hyvee; P-K;n poikkii ja tyttöjä yms...
Viilataan nyt pilkkua, mutta eikös "sheisse" kirjoiteta "Scheisse". Sana on feminiini. Näin oli ainakin silloin, kun minä vielä kieltä luin.
ihan Kuhmon asemalle asti?
Taitaa pojalla olla taas koti-ikävä
Tuota, melkoinen arvio entisestä kotikaupungistasi. Miten kauan oli itse Kuhmossa ja entäpä vanhempasi, asuvatko he yhä siellä? Sulla ei taida olla sitä kainuulaista henkeä että yritettäis muuttaa asioita jotenkin paremmaksi??