VASURIT valtaan

hyräilimme äskettäin saarnaaja
Palli-Saten johdolla abc-kerhossa.
Tunnelma oli niin adventtinen.
4236
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

täysillä?

Äänestä
  • kuin Jusa-Mussi ois härkämäisesti mekastanu.
    Ainaski kuppia kolisuttanu.

    Äänestä

Jos Keskusta pannaan pois, niin mitä tilalle?
Olisko se Vasurien (ent. kommunistien vrt. Neuvostoliitto, Pohjois-Korea tms.) yksinvaltaa? Entäs jos valta annetaisiin Humalojan Diktaattorille? Tai Taajaman Suojelijattarelle, Osula-Oudimukselle? Entäpä sitten sivukylien kruunaamattomalle kuningattarelle Vapaalle Andiaamukselle? Ja onhan vielä 1 vaihtoehto, Korkeajännitys-Demarijou.
Neljän vuoden välein kansa on saanut valita näistä ja saa taas kahden vuoden kuluttua.
- Hauskaa illan jatkoa kaikesta huolimatta!

Äänestä
  • kuulttiin esuri-vaskoki rääky nii että korvissa soi vieläki..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kepulit kumoon kirjoitti:

hyräilimme äskettäin saarnaaja
Palli-Saten johdolla abc-kerhossa.
Tunnelma oli niin adventtinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu