Kiinnostaisi vaihtaa Camaroni C5 Corvetteen, mutta mutta, epäilyttää nuo lehdistössä ja foorumeilla jatkuvasti esiin tulevat huono laatu jne.
Etenkin tuo jarrukatastrofi on alkanut pelottamaan:
http://forums.corvetteforum.com/showthread.php?t=1282277
Kuinka paha tuo (tai joku muu vioista) on käytännössä?
Kaikesta päätellen tällä palstalla ei kenelläkään ole Vetteä - tuskin mitään muutakaan arvokasta autoa. Pitäneekin kysymyksiä varten rekisteröityä OD:lle tai Finnsharkiin... tai sitten luopua Vette-ajatuksesta ja ostaa laadukas käyttökelpoisempi aito urheiluauto.
Teinien ei tarvitse postata tähän mitään tunneryöppyjä (ei mutua puolesta eikä vastaan), mieluummin vain objektiivista faktaa kiitos.
C5 Vette kannattaako
11
2875
Vastaukset
- Provo..
"sitten luopua Vette-ajatuksesta ja ostaa laadukas käyttökelpoisempi aito urheiluauto. "
Auto joka kiihtyy varttimailin -13 sekuntia(Z06 vielä nopeammin) ja omaa Lamborghini Murcielagoakin kovemman kaarrekiihtyvyyden (1,15G jo vuonna 1997) on mun laskujen mukaan aikalailla aito urheiluauto.Katsoppa kuinka C6 mallin Vette vie Porsche 911 turboa radalla tuosta alemmasta linkistä sekuntikaupalla per kierros..
Toi jo paljasti että ei sulla rahaa ole mihinkään Corvetteen,tuskinpa on vanhaa Camaroakaan. Mutta jos tosiaan aihe kiinnostaa niin mene ihmeessä vaikka www.finnshark.com,siellä tiedetään tämän luokan autoista muutakin kuin pelkkää mututuntumapaskanjauhamista.- sut tiedetäänkin
Juuri sinunlaiselta kokemattomalta ja autottomalta mututuntumapaskanjauhajalta kukaan aito harrastaja tuskin haluaa kuulla yhtään mitään! Provotrollejas on palstat jo täynnä.
Vaikka sekopää oletkin, yrittäisit jättää asiakeskustelut tosiharrastajille. - paljastuu kuinka
nopea urheiluauto se Corvette onkaan:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=95&conference=1500000000000044&posting=22000000020909428
- Porsche 911 Turbon (480hv)
http://www.automotorsport.se/biltester/2006/0615/061501 .pdf
Tuossa Corvette pitää pilkkanaan arvostetun autolehden testissä tehokkainta 911:stä koskaan,jättää noin 3 sekuntia per kierros radalla.
C5 on hieno auto, erittäin luotettava ja nopea.- öövini..
Mitäs sä Tapastikos tietäisit MITÄÄN urheiluautoista!?!
Oletko koskaan edes nähnyt urheiluautoa, siis muuaalla kuin lehdissä tai nettisivuilla? Tuskin. - C5 bens.
"C5 on hieno auto, erittäin luotettava ja nopea."
CITROEN?!? :) - luotettavin
näkyy irtoavissa kirjoitti:
urheiluauto. Muunmuassa pari vuotta sittenhän kaikki VAG-konsernin Porschen sen vuodet(uudet)911-mallit kutsuttiin huoltoon,koska vaarana oli että autosta putoaa pakoputkisto keskelle tietä.
- tietävänsä asioita
luotettavin kirjoitti:
urheiluauto. Muunmuassa pari vuotta sittenhän kaikki VAG-konsernin Porschen sen vuodet(uudet)911-mallit kutsuttiin huoltoon,koska vaarana oli että autosta putoaa pakoputkisto keskelle tietä.
Porsche ei kuulu VAG-konserniin, vaan toisinpäin. Sen sijaan Corvette on surullisen kuuluisa siitä ettei sitä saada edes tehtaalla käynnistymään uutena vakavien maadoitusongelmien vuoksi, ja jos saadaankin, irtoaa katto yleensä aika nopeasti. Ei iso vika ollenkaan.
- tunnetaan jo
luotettavin kirjoitti:
urheiluauto. Muunmuassa pari vuotta sittenhän kaikki VAG-konsernin Porschen sen vuodet(uudet)911-mallit kutsuttiin huoltoon,koska vaarana oli että autosta putoaa pakoputkisto keskelle tietä.
Kyllä sun "tieto"tasolles nauretaan!
Öövini tai Tapaska tai alppu tms. whatever luuseri, montako säälittävää ääliöprovoa meinaat tänään taas trollailla?
- kuulleeni
asiasta aikaisemmin ja ainakaan omassa vitosessa ei tuollaisia ongelmia ole esiintynyt. Vakionahan tuo cvitonen ei mikään tappava ole mutta kyllä se suomenoloihin riittää. Kulutus pysyy kohtuullisena ja mukava ajaa. Tervetuloa finnsharkille keskustelemaan lisää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee632122Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."51785Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2341270En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71950Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.87935Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki21855Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?112762Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin38698- 19696
Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?93689