mua joku. En jaksa enää, mulla ei ole kotona mitään päätäntävaltaa ja mulla meni vanhempien kans tänään sukset ristiin kun mulla ei oo mitään sananaltaa missään. Kävin tänään katsomassa yhtä omakotitaloa ja olen siinä fifti-fifti että ostanko sen vai en? Remonttia pitäis kyllä tehdä jos siellä meinaa nykymukavuuksilla elää, muuten paikka kyllä kiinnostais, tosi sympaattisen oloinen vanhempi mies esitteli sen. Kertoisko joku näkemyksiä mitä kannattais tehdä? Mun ajatukset on niin ristissä.
Auttakaa
1
214
Vastaukset
- Neiti Näppärä*
Jep samu, on aika itsenäistyä. siitä johtuu tuo tilanne että menee "sukset ristiin" siellä kotona. Ihan luonnollinen reaktio joka kaikille pesästä lentäville tulee.
Tsekkaa se tupa. Mutta ala tosissaan tehdä muuttoa omillesi, ostat sen sitten tai muutat muualle. Pärjäät kyllä, fiksu Samu!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä433643- 362304
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?321905- 171649
- 181648
- 231578
- 241427
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai841368- 191336
Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?
Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko891252