olenko normaali nainen

vai en?

Naiset vastatkaa minun kysymyksiin, olenko jotenkin epänormaali.

kun harrastamme seksiä mieheni kanssa, ja hän tulee sisälleni, niin alan muutaman minuutin päästä valumaan sitä spermaa ulos. Eli hänen syöksynsä tulee minusta ulos melkein heti. Olenko löysä?

mistä muuten tietää onko löysä?

tarvitseeko teidän naisten käyttää pikkuhousunsuojia joka päivä?? minun täytyy, sillä minulla tulee jotain vuotoa joka päivä sieltä. Siis se on jotain väritöntä nestettä, joka haisee ihan vähän imelälle. onko tämä normaalia?

tyydyttääkö kukaan muu itseään tyynyllä? se on ainoa tapa milä olen koskaan saanut orgasmin. muistan tyydyttäneeni itseni ekan kerran tyynyllä joskus 10 vuotiaana.

kiitos vastauksista.

5

1016

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tässä tulee

      Et ole epänormaali.

      Et ole löysä. Minne luulet sen sperman sitten menevän? Kyllä se on ulos tultava ja se tekee sen samantien.

      Löysä tietää olevansa, jos sisälle mahtuu esim. nyrkki ihan tuosta vaan.

      Ei tarvitse käyttää joka päivä pikkuhousunsuojaa ja se ei muuten ole edes suositeltavaa. Haudot jatkuvasti alapääsi bakteereita suojassa. Vuoto sinällään on kyllä normaalia.

      Luultavasti joku tyydyttää itseään tyynyllä. Itselleni tuntematon toiminto. Ja siihen saattaapi sitten tulla riippuvaiseksi ja sitten käy juuri noin, että mikään muu kosketus ei tunnu samalta ja orgasmi on mahdollinen vain tuolla tavalla.

    • kätilö

      Ei se emätin mikään pohjaton laitos ole, sperman on tarkoituskin valua ulos. Tiukkuuden kanssa sillä ei ole mitään tekemistä.

      Emätin on lihas ja lisäksi siinä on samanlaista paisuvaiskudosta kuin peniksessä. Kiihottuneena emätin on aina "tiukempi" kuin normaalisti, ja lisäksi tiukkuuteen voi itse vaikuttaa treenaamalla ns. rakkauslihaksia eli lantionpohjalihaksia. Mitä treenatummat lihakset, sitä parempaa seksiä ja sitä vähemmän virtsankarkailua yms vanhempana.

      Löydät lihakset ihan itse käydessäsi pissalla, virtsasuihkun pysäyttäminen tehdään näillä lihaksilla. Virtsasuihkua ei saa jatkuvasti pysäytellä, mutta samoja lihaksia voit supistella muutenkin, 100-200 toistoa päivässä on jo hyvä määrä. Lisäksi voit sängyllä selinmakuulla laittaa kaksi sormea emättimeesi ja yrittää puristaa niitä, huomaat, kasvaako lihasten voima.

      Kaikenlainen masturbaatio on ihan normaalia.

      Nykyaikaiset terveyssiteet ovat varsin muovisia ja niiden käyttö lisää valkovuodon, hiivatulehdusten yms määrää. Koeta jättää pikkuhousunsuoja vaikka kuukaudeksi pois, pese alapää ainoastaan happamilla pesuaineilla (apteekista saa intiimipesuaineita) ja käytä 100% puuvillaisia alushousuja, joita vaihdat riittävän usein. Vuodon pitäisi vähetä itsestään. Hiukan sitä tulee aina, värittömänä ja suhteellisen hajuttomana siitä ei ole mitään huolta.

      • Mirka

        Kätilö kirjoitti: "Nykyaikaiset terveyssiteet ovat varsin muovisia ja niiden käyttö lisää valkovuodon, hiivatulehdusten yms määrää. Koeta jättää pikkuhousunsuoja vaikka kuukaudeksi pois, pese alapää ainoastaan happamilla pesuaineilla (apteekista saa intiimipesuaineita) ja käytä 100% puuvillaisia alushousuja, joita vaihdat riittävän usein. Vuodon pitäisi vähetä itsestään."


        Yksi vaihtoehto on myös vaihtaa aluksi kertakäyttöiset phs:t kestositeisiin, jos kokonaan pois jättäminen tuntuu liian hurjalta: http://kuukuppikunta.net/ala.php?sivu=muut .


    • myttyrä

      Naisia on monenlaisia. Jos ei ole sairas, on normaali.

      Sperman valuminen ei riipu emättimen löysyydestä.

      Jos emättimestäsi päivittäin valuva lima on melko kirkasta ja haisee hiukan happamalle tai haju siis ei ole voimakas, niin se on ihan terve ilmiö. Emättimestä kuuluukin tulla limaa, koska sillä tavalla ei pääse pahat pöpöt iskemään.

      Itsetyydytys millä tahansa keinolla, joka ei aiheuta vahinkoa eikä vammoja, on normaalia ja tervettä. Itsetyydytys pitää paikat kunnossa ja on hyväksi mielenterveydelle.

    • kuullostaa...

      Ennemmin huolestuisin, jos sperma EI tulisi ulos! Mihin sen sitten pitäisi kadota? Normaalia siis on.

      Löysyys on varsin mielenkiintoinen asia. Vaikea sanoa mikä on löysä, en ainakaan minä osaa sanoa. Miehillä ehkä enemmän kokemusta... No, luulen, että naisen kiihottumisella on tärkeä rooli tässäkin: kiihottuessa naisen emätin nimittäin turpoaa ja tuntuu paremmalta. Lantionpohjalihaksia voi ja kannattaakin jumpata.

      Pikkuhousunsuojien jatkuva käyttö aiheutti minulle valkovuotokierteen ja ihon pitkäaikaisen rikkoutumisen. Jätin siteet kerralla pois ja valkovuodon olemus muuttui ja määrä väheni selvästi ja iho parani helpommin! Tapauskohtaista, tämä kokemus minulla. Muuten valkovuoto on ihan normaalia.

      Itsetyydyttäminenkin on ihan normaalia ja siihen saa vanhemmiten uusia näkökulmia, jos vaan haluaa kokeilla. Tapansa kullakin, pääasia että homma hoituu mielekkäästi! :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      66
      2251
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      10
      1882
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      239
      1411
    4. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      253
      1115
    5. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1010
    6. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      102
      1009
    7. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      22
      997
    8. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      93
      898
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      22
      833
    10. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      39
      770
    Aihe