Video kertoo
kaiken salaamatta!
142354
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Onhan tuo ihan jees kun peittää "screenin" oikean puoliskon kämmenellä, pistää äänet pois ja taustalle soimaan juicen 3.30.
Siis mikä ihmeen mestari tää Kake on?
Oon kuullu siitä puhuttavan töissä. Liekkö tää nyt sellainen pakollinen kylähullu, jonka kaikki paikalliset tuntee?
En oo miäkään kuullut ennen koko kaverista,vaikka kauan oon Mikkelissä asunut.Saati edes nähnyt.
No nyt näin ihan Youtubesta.Täysin tuntematon persoona oli.
Tosin en päivystäkään Sokoksen edessä päivisin tuntikausia kuten 15-vuotiaat.Jotka todennäköisesti täällä äijästä vouhottavat.
Pultsarit on pultsareita.Niitähän nyt on joka kaupungissa.Eikä Mikkelin tenunenät oo ees pahimmasta päästä.Käykääpä lapset joskus katsomassa maailmanmenoa Helsingissä.
asu sun rappukäytävässä. Sitten Kake vääntää kuset ja paskat rappuun, pyyhkii persvakonsa kaiteeseen ja painelee kylille.
Vaikka liikun todella vähän keskustassa päiväsaikaan ja muutenkaan, koska mikkelin keskusta on ihan superankea:(( niin, kaken näkemiseltä en ole kertakaikkiaan voinut välttyä! nykyisinhän sillä taitaa olla päiväsaikaan liikkumiskielto keskustan kortteleissa?
Kyseinen "julkkis" pörräsi ja lauleskeli teitin torin raitilla, ku kesällä lomailin teillä päin....mielenkiintoista ettei teillä löydy muita kuvattavia uroksia.... onko teillä siellä edes komeita miehii... ;) Ei ainakaan näkynyt kesällä :))
oisit menny johonki lihatiskille suoraan, siellä Kake ei pyöri. Ja kommeita miehiäkin löytyy..silloin tällöin.
Täytyneen myöntää, ku ei voi kieltääkään...On teillä tosiaan muutama komiakin mies eksynyt asumaan sinne.
todella älytöntä käyttää hyväksi toisen elämää!
tyypillistä mikkelin junttien toimintaa, ei naurata, säälittää enemmänkin tollanen ekoilu ja toisten kustannuksilla pilailu. Toivottavasti tuo filmin pätkä poistuu täältä. En tunne ihmisiä, mutta sinä, joka olet laittanut tuon esille, mietippä, jos itse olisit samassa jamassa tai joku läheisesi????
Kaken oma valinta tuo elämäntyyli,ei se ole siihen ajautunut.
Eikä se ole ihan sentitönkään(meinasin kirjoittaa pennitön)
Onhan kaupungin asuntotoimisto sille asuntoakin tarjonnut useaan otteeseen,muttei se huoli.
Eikä se ole mikään keskenkasvuinen kakara,jota pitäisi sääliä ja hyysätä,se on ELÄMÄNTAPA-ASUNNOTON ja ELÄMÄNTAPAPULTSARI.
sitten oikein se ,että tuo samainen Kake hakee ALAIKÄISILLE viikonloppuisin viinaa,kaljaa ja tupakkaa.Mietippä sitä jos oma lapsesi hörppisi tuolla Kaken hakemia juomaksia,olisiko sitten sama ääni kellossa ja ei saisi muka julkistaa sen tekemiä asioita.
Vasta jäi tuttavan 13v kiinni kavereineen kännäämisestä ja kukas se oli pojille kaljat kaupasta hakenut kuin Kake! Pientä korvausta vastaan hakee v..ttu vaikka 6 vuotiaille juomia, ei todellakaan hyvä juttu!!!!!
oo sellainen stara josta tehtäisiin haastattelu...
Mäkkärin vakiasiakas?