Muuraria etsitään

Tarkoituksemme on rakennuttaa Tampereelle tiilitalo, mutta mistä löytää "vapaa" ammattitaitoinen muurari ensi toukokuulle? Vinkkejä ja osoitetietoja voitte laittaa sähköpostiosoitteeseen [email protected] Kiitokset avusta :o)
1185
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyseessä on siis tiiliverhottu talo eikä tiilitalo kuten ed, kirjeessä oli mainittu (eli se oli painovirhe).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rakennuttaja kirjoitti:

Tarkoituksemme on rakennuttaa Tampereelle tiilitalo, mutta mistä löytää "vapaa" ammattitaitoinen muurari ensi toukokuulle? Vinkkejä ja osoitetietoja voitte laittaa sähköpostiosoitteeseen [email protected] Kiitokset avusta :o)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu