Mahtaakohan asunnon voimakas alipaine aiheuttaa kuulon alenemista.
Kun muutimme omakotitalosta kerrostaloon, jossa alipaine on tuntuva, aleni kuuloni huomattavasti jo kahden viikon sisällä. Ja huononee edelleen.
Onko kenellekään muulle käynyt niin?
Kun muutimme omakotitalosta kerrostaloon, jossa alipaine on tuntuva, aleni kuuloni huomattavasti jo kahden viikon sisällä. Ja huononee edelleen.
Onko kenellekään muulle käynyt niin?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Oletko käynyt lääkärissä, jos et ole, suosittelen että menet heti käymään kun lääkäriin vain pääsee.
lääkäriin, kun kuulo meni.
Sain kuulolaitteenkin, mutta aina vain kuulo heikkenee.
En kyllä silloin huomannut epäillä tuota alipaine-juttua, mutta tuolla toisilla palstoilla joku kertoi, että alipaine huoneessa irrottaa jopa tapeteista hiukkasia hengitysilmaan.
Ajattelin, mitä se tekee korville, imeekö ehkä kova alipaine - nuhan ollessa - nesteitä kuulokäytäviin?
Joskus vain sattuu niin, että kun niistää, korva ikäänkuin paukahtaa auki ja radio pitää kiireesti hiljentää. Mutta saman tien huono kuulo jälleen palautuu.
Enimmäkseen kuulo heikkenee niistettäessä, ettei sen kanssakaan uskalla leikkiä.
vaikuttais siltä et sullois ilmastointi röörit tukossa, putkitusta tai antihistamiinia ja kortisonia tarviit,oletko otatattanut astma-testin ,olisi ehkä syytä,siinähä paljastuu jos olet joillekkin ain. herkistynyt,jos määrättynä vuodenaikana aina toistuu voit olla siitepölyalleginen,niitä riittää,onneksi ei voi kaikille olla allerg.yhtaikaa,lekurille vain voit joutua juoksemaan monillakin,tk.sta lähetettä siitähä se alkaa ,yksityinen on hyvä jos ei oo €,ta pulaa.