miten saan koirani kuriin kun se on rakastunut posteljooniin,muuten ihan ihanan lauhkea olio,ei hauku ei vikise,mutta kärry postin kun kuulee(vaikka en itse edes havaitse)menee jokapäivä sekaisin kun kuulee meidä postin tulevan tuntematon meille posti on mutta koira rakastaaa kaikkia postin jakajia kaikki on pussatttava ja rapsutukset saatava,oli nainen,mies,nuori kunhan on posteljooni ei emännästäkään silloin väliä ole,misäja milloinki olemme ja posti auto.kärry,pyörä vilahtaa koira sekaisin on,mistä lie erottaa autotkin postin,saati jakajat vaikka vieraassa kaupungissa olisimme,yleensähä koirat vihaa posteljooneja mutta meidän rakastaa.kiusallista kun hyökkää ja posteljooni voi vaikka pelätä koiraa,mutta hulluna koiramme vaan heihin on,koittanut olen harhauttaa koiraa jotta ei huomaisi postiihmisiä,mutta ei edes pifii siinä tehoa jos havaitsee posteljooniini jossain sinne on päästävä
koira koira apuja
--- - - . , l -i -k - k -a
3
374
Vastaukset
- lepakkoleino
juoksee ihan hulluna kenen vaan luokse ja puskee ja yrittää kiinnittää huomion. Ja jos ei onnistu niin se itkee ja ulisee, keräilee silloin ainakin multa säälipisteet =)
- justiinsa juu
voi kele mikä stoori.
- Jukkakorhonen
Jaahas, meiän koira vihaa posteljooneja yli kaiken vaikka meidän postilaatikot ei ole edes meidän pihassa. Aina pitää räksyttää ja ulvoa kun posteljooni näkyy jossain.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522055
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3271260Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.901127- 121970
- 35918
- 67899
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31859Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta21785Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59777Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?45723