miten saan koirani kuriin kun se on rakastunut posteljooniin,muuten ihan ihanan lauhkea olio,ei hauku ei vikise,mutta kärry postin kun kuulee(vaikka en itse edes havaitse)menee jokapäivä sekaisin kun kuulee meidä postin tulevan tuntematon meille posti on mutta koira rakastaaa kaikkia postin jakajia kaikki on pussatttava ja rapsutukset saatava,oli nainen,mies,nuori kunhan on posteljooni ei emännästäkään silloin väliä ole,misäja milloinki olemme ja posti auto.kärry,pyörä vilahtaa koira sekaisin on,mistä lie erottaa autotkin postin,saati jakajat vaikka vieraassa kaupungissa olisimme,yleensähä koirat vihaa posteljooneja mutta meidän rakastaa.kiusallista kun hyökkää ja posteljooni voi vaikka pelätä koiraa,mutta hulluna koiramme vaan heihin on,koittanut olen harhauttaa koiraa jotta ei huomaisi postiihmisiä,mutta ei edes pifii siinä tehoa jos havaitsee posteljooniini jossain sinne on päästävä
koira koira apuja
--- - - . , l -i -k - k -a
3
419
Vastaukset
- lepakkoleino
juoksee ihan hulluna kenen vaan luokse ja puskee ja yrittää kiinnittää huomion. Ja jos ei onnistu niin se itkee ja ulisee, keräilee silloin ainakin multa säälipisteet =)
- justiinsa juu
voi kele mikä stoori.
- Jukkakorhonen
Jaahas, meiän koira vihaa posteljooneja yli kaiken vaikka meidän postilaatikot ei ole edes meidän pihassa. Aina pitää räksyttää ja ulvoa kun posteljooni näkyy jossain.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1822707- 1642529
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182217Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee612073Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31739"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591444Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2051440Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2261173Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää931138Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3701073