Nilsin kävellessä kaupungilla vastaan vilkaisin häntä hieman vihaisena (syytä tuskin tarvitsee mainita), jolloin mies ohikulkiessaan sanoi hiljaa "tehty mikä tehty." Jäin monttu auki katsomaan loittonevaa Nilsiä, ja muistan miettineeni kuulinko oikein..
Nils käveli vastaan
kaupungilla!
81168
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
sillä sipuli puuttui
nilssin syyttömäksi,,ja sillä sipuli,,
keskeneräisen maku tuosta oikeudenkäynnistä, mutta päätös on laivoimainen, niin eipä siinä auta muuta kuin tyytyä siihen
Olipa harvinaisen yksikertainen ja mielikuvitukseton satu, josta jo kaukaa näkee että kunhan keksittyä lätinää.
Sitten vielä itse vastaa omaan viestiinsä minuutin kuluttua.
Tiedoksi että kirjoitetaan "Klooni" ei siis G:llä.
Saikohan Nisse tavallista paremmat korvaukset, kun asianajajat näyttivät näitten idioottien viestejä tältä palstalta. Oikeudelle selvisi kuinka karmealla tavalla ihmisten mieli oli myrkyttynyt, kun oli luettu poliisin lehdille vuodattamaa propagandaa.
Mitä p...kaa sitä nyt vuotikaan?
"Gustafsson tietää liikaa uhrien vammoista", "puolustus ei yritäkään kiistää näyttöä", "ulkomaiset tutkimukset vahvistavat poliisin käsitystä" jne. jne. Tuominen ja Haapala kärsikööt raskaasti synneistään.
Ihminen, joka on todettu syyttömäksi, pitäisi jättää jo rauhaan. En näe mitään syytä enkä järkeä olla täällä lätisemässä joutavia hänestä. Siitä ei hyödy kukaan yhtään mitään.
Sivulla 9 Nissen verijäljet -kts Galleria kengät, sekä suurenna. Kävely kengillä 1960 Bodomjärvellä vaikutti varsin veriseltä.
Nopeasti yhteys krp:n labraan. Kertokaa niille, ettette te mitään siellä ymmärrä, kun tutkitte kuukausitolkulla, ja totesitte, ettei jäljissä mikään viittaa suorasti tai epäsuorasti Gustafssonin syyllisyyteen. Totuus selviää zoomprauserilla. Eläköön netissä kirjoittelevat amatöörit ja heidän kykynsä!