Järjestysmääräyksistä...

Ottaako järjestyssäännöt tms kantaa remonttien tekemiseen kaupunki-alueilla.

Eli onko porakoneen ääntä kuunneltava aamu 6:sta ilta 20:een ja joka päivä oli sitten itsenäisyyspäivä tai muu pyhäpäivä!

Kenelle valitus osoitetaan jos se rikkoo yleisiä järjestyssääntöjä!
1348
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ole hyvä ja laita valitukset vain minulle.
Toimitan ne sitten jatkokäsittelyyn asian-
omaisiin paikkoihin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


.ysäri kirjoitti:

Ottaako järjestyssäännöt tms kantaa remonttien tekemiseen kaupunki-alueilla.

Eli onko porakoneen ääntä kuunneltava aamu 6:sta ilta 20:een ja joka päivä oli sitten itsenäisyyspäivä tai muu pyhäpäivä!

Kenelle valitus osoitetaan jos se rikkoo yleisiä järjestyssääntöjä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu