monet antaa, mutta onko tämä suotavaa?
saako koiralle antaa keitettyä makaroonia?
8
11293
Vastaukset
- Kunhan
muistat että ei se koira pelkällä makaronilla elä! Koirille tarkoitettu täysravinto (esim. Nutro Choice) on koiralle parempaa kuin kotiruoka. Lisäksi voi antaa joskus raakaa lihaa.
- Ei siitä muuta
hyötyä ole.
- sekarotu
Totta kai laitan makaroonin sekaan muutakin esim. purkkiruokaa, raksuja ja kotiruokaa.
- Anonyymi
Kukaan ei sanonu onko ok elättää koiraa niillä. Kysymys oli SAAKO ANTAA MAKARONIA. Ei tarvii heti huudella. On se kumma ettei saa kysymyksiä kysyä ilman että joku tulee viisastelemaan mitä saa antaa ja mitä ei.
- Anonyymi
Ja raakaa lihaa ei tarvitse antaa vain joskus. Sitä saa antaa jokapäiväisenä ruokana, kunhan ei maksaa
- Anonyymi
Mä annan ainakin ja se tykkää niin pirusti, kun panee ketsuppia paljon.
- Anonyymi
Oman koiran vatsa toimii hyvin kun lihan tai kalan joukossa on vähän kuitupitoista yrjölää, kaurapuuroa, täysjyväriisiä tai makaronia, mutta maltillisesti. Vaihtoehtoisesti porkkanaa, kesäkurpitsaa, parsakaalia tms.
- Anonyymi
Mietin laumis tykkää miilunpoltajan palstasta,Italialainen herrasmies😄😄🙄
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu3603085Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3021482En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841302- 1081301
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991285Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591245- 481145
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi801052Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa24941- 33847