Haluan kuulla suomalaista musiikkia muulloinkin kuin kerran vuodessa!
Meillähän on kaikki upeat maakuntalaulut, omat kansanlaulumme ja toinen toistaan upeampia marsseja. Ajatellaanpa vaikka Jääkärimarssia "syvä iskumme on...". Sykähdyttävää musiikkia.
-
Miksei radiosta voisi tulla edes parina päivänä viikossa puoli tuntia vaikka kuulijoiden tällaisia "perinnemusiikin" toiveita?
Myöskin vanhempaa suomalaista iskelmämusiikkia 'kultaisilta vuosilta' Virtaa, Laila Kinnusta jne.
Kuka hallitsee Suomen radiolähetyksiä? Ei ainakaan suomalaiset, vaan amerikkalainen tasapäistävä massojen viihde. En suostu, en halua sitä!
Haluan kuulla suomalaista
perinteistä musiikkia
2
314
Vastaukset 2
- lordit soimaan
osta savikiekkoja itelles ja kuuntele niitä.radioit vois soittaa pelkästää metallia.
- Alan ammattilainen
Mikset valita asiasta suoraan radioiden palaute palstoille? Sieltä ne voisi mennä ohjelmatuottajien luottavaksikin, mutta tuskin täältä päätyvät sinne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.531414Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt191084- 93987
- 77693
- 37678
- 27500
Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.21499- 26451
Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?53450Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?
Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h30423