Olen ensi kertaa menossa ja ystäväni sanoi että muista pukeutua kunnolla.Jaaha,yleensä olen tuolla metsästyskoirien ryhmänäyttelyissä tavan housut ja anorakki päällä.Mitä siis laitan messariin päälle?Jakkua ei ole kun laihdutin niistä vanhoista itseni ulos ja näyttävät nyt lainavaatteilta.Onko ehdotuksia? koiran väri on maksa ja mustat suorat housut löytyy(numeroa isot,mutta entä sitten).Joo ja ruskeaa ei varmaan kannata pukea?
mitä messariin päälle?
3
245
Vastaukset
- peris
että laitat sellaset kamppeet joissa viihdyt ja joissa on mukavaa ja luontevaa olla. Menee se kehässä olo varmasti paremmin kun ei tarvi miettii miltä vaatteet näyttää...koirahan siellä kehässä kuitenkin on pääasia.
hieman eri tavoin kuin ulkonäyytelyyn. Siistit farkut jos olet farkkuimmeisiä ja siisti pusero ja ehkä vielä mukava bleiseri. Mukavat kengät jalkaan.
Jotkut pukeutuvat housupukuun/jakkupukuun. Tuomarit pukeutuvat nykyään hyvin ja erikoisen hyvin messariin ja muihin sisänäyttelyihin. On mielestäni epäkohteliasta tuomaria kohtaan ryykätä kehään jossain kauhtuneissa Suomi verskoissa.
Mutta sinä pukeudut niin kuin itse katsot parhaaksi. Asun on toimittava ja oltava mukava ja jota ei joka hetki tarvitse varoa.Juu älä laita ruskeaa, ruskean koiran kanssa.
Niilä mustilla housuilla voit hyvin mennä laitat vaikka mustan puseronkin. Tuo vaatteiden väri on aika tärkeä koiraa esitettäessä, että se koira erottuu sun vaatteita vastenkin. Kengät sellaiset joilla on hyvä juosta, eikä ole liukkaat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874168Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella283137No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452340- 351348
- 10919
- 133911
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12832Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124776- 11770