tuleekin? Minkä takia sinne koirat piti vetää, prrkle, niitten räkytystähän sitä pitää mehtään pakoon lähtiä jo nyt. Viekää stana ne rakit muualle eihän ne maksa verojakaan. Älytöntä taas kerran!
Koirilleko se
liikuntapaikka
13612
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
tosiaankaan samolle paikoille.
Koirille laitettiin se tarhala sinne kynttiläkankaalle.
pitäminen lemmikkieläimenä pitäisi kieltää?
niin mikä ettei.
Mutta muijen ihimisten kiusaksi ne ei kuuluu.
Tai sitte reilu esim. 1000 €uron kiusankapppale-maksu,
jos muijen häiriönä pittää.
sais olla!
Eivät siis saa olla lumimaan lähellä!
Onko tämä niinkuin kerrostalokeskustelu, ei kerrrostaloja tänne?
Kukaan ei ole vielä sanonut, mihin saisi kerrostalon rakentaa!
Karsikkaalle?
Karhukankaalle?
Olisko edellämainitut paikat sopivia koirapuistolle, vaan ovatko liikaa liikepaikoilla?
Susineva?
Hankilanräme?
se koirailualue.
kyllä sinne soppii.
vapaasti ja irti?
käy kahttoon!!!
illalla!
Onko alueen ympärillä aita?
alue.
omana ilonaan, kaikki kun ei voi niistä nauttia. Lumiliikuntapaikalle koirat ei ainakaan kuulu, siellä ihmiset haluaa nauttia hiljaisesta metsäsätä ja suksen suihkeesta. Koiransa vessaa jokainen koiranomistaja voi pitää OMALLA pihallaan.
äkkiä se koiravero takaisin. Lopettivat aikoinaan perimisen kun aiheutuvat kulut olivat kuulemma suuremmat kuin tulot. Joo vero takaisin ja tarpeeksi suurena niin tulee mukavat rahat kaupungin kassaan. Näillä verorahoilla voi sitten hankkia vaikka paskankerääjiä.
veroja,kehitetään uusia.Koiravero,no se on jo keksitty,mutta vero p..kanpuhujille ja sais olla meleko korkea.Syntyy monenlaista haittaa,jota ei voi edes kerätä pois eikä hajoa maaperässä.Koiravero vois olla pieni,jos ollenkaan, räksytys kun on koiran luontainen kommunikointikieli.
täällä ei ruveta elättämään.