MALLA OLI TOSI UPEE EILISISSÄ LINNANJUHLISSA.
IHAN KYMMENEN PISTETTÄ.
IHAN KYMMENEN PISTETTÄ.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Onks netissä kuvia?
Kas kun ei saamelaispukua laittanut.Hamettahan sanoi ettei päälleen siis mustalaishametta.
mallalta joka on tavallisesti kaajeen mekossa
Laiti hesarissa:"Laiti itse ei pidä romanipukua. Se on mahdollista ja hyväksyttyä, mutta myös silloin pitää pukeutua häveliäästi. Esimerkiksi hihattomat puserot ovat pannassa, eikä romaninainen koskaan pukeudu housuihin.
"Puku on hyvin painava. Epäilin, jaksanko kantaa sitä lopun ikääni. Lykkäsin päätöstä ja lopulta valitsin näin." Itse siis sanoo että ei pukua ole käyttänyt,eikä käytä,nyt sitte hilluu hame päällä linnassa ja sitte viskaa taas hameet pois.
oli upean näköinen. Vaikka sitten käyttäisi normaalisti mitä tahansa, niin tuonne sopi juuri tuo asu
olivat eduksi romaneille.. Mallan perheessä on edustettuna vielä kaksi vähemmistöä, mikä oli pikantti lisä juhliin. Hyvä me =)
Kuka olet. Viisaita ajatuksia yms.... Oletko Riihimäeltä?
väliä.. vaan ajatuksilla.. Kiitos positiivisesta kommentista.
en kuitenkaan ole kommunisti, joiden aate perustuu ajatukseen, että järjestelmä on tärkeä, ei ihminen..
En ole Riihimäeltä, mutta tiedän että sielläkin on fiksuja meikäläisiä..
Mukavaa alkavaa viikkoa sinulle ja muillekin palstalaisille.. =)
Tervehdys Gitano, kiva saada sinut taas pitkästä aikaa palstalle.
Samoin sinulle hyvää työviikkoa.