Sefu Vaihtoon

Jos tämän palstan seriffiksi päässyt Dianah on viimeksi rekisteröitynyt 4.10.2006 suomi24 palveluun voitaisiin jo Dianahin sefuoikeudet evätä.
151013
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

etteikö Dianah olis tehny hyvää työtä, mutta nyt olis tarvetta sheriffille jolla olis aikaa käydä täällä ja tehdää selvää noista taneleista.
Ite olisin valmis vaikka hommaan, mutta sitä ennen pitäs Dianahin lopettaa hommat tai muuten suomi24:n väki ei hyväksy uusia sheriffi-tarjouksia.

Äänestä

Kun en tiedä millaista sheriffin homma on,
tuskin pystyn arvioimaan. Se on kyllä selvä
että jos ei ole useammin ollut tutustumassa
kuin viimeksi 4.10, voidaan kyseenalaistaa
halu jatkaa. Voihan hän tietysti lukea juttuja
palstalla ilman rekisteröintiäkin kuten mo-
net tekevät. Kuitenkin joihinkin asioihin olisi
voinut puuttuakin. Toivottavasti saadaan asia
hoidettua hyvässä yhteisymmärryksessä. Riita
uuden sefun persoonasta olisi turha.

nykyinen sefu voisi kuitenkin antaa kuulua
itsestään edes jotain, vaikka kommenttia.

Äänestä
  • kuka toimii sefuna, kunhan noi tanelit ym. paskanjauhajat saatas aisoihin ja niiden viestit vaikka kokonaan täältä pois ilmaa saastuttamasta. Mutta jos muita ei kiinnosta sheriffin homma niin mulla ainakin olis aikaa ja kiinnostusta siihen. Mutta se on vaan jos.
    Mutta olisi tosiaan hyvä kuulla jotain kommenttia nykyiseltä sheriffiltä ja muilta täällä kävijöiltä.

    Äänestä

  • aivan sama kirjoitti:

    kuka toimii sefuna, kunhan noi tanelit ym. paskanjauhajat saatas aisoihin ja niiden viestit vaikka kokonaan täältä pois ilmaa saastuttamasta. Mutta jos muita ei kiinnosta sheriffin homma niin mulla ainakin olis aikaa ja kiinnostusta siihen. Mutta se on vaan jos.
    Mutta olisi tosiaan hyvä kuulla jotain kommenttia nykyiseltä sheriffiltä ja muilta täällä kävijöiltä.

    Transihmisissäkin on jonkin verran sellaisia persoonallisuuksia, joille ei sefun tehtäviä soisi. Kirjoistusten laatu tuskin parenee, jos sefuksi tulee joku transuttelun hyväksyvä "sukkismies" tai anoreksian ihanuudesta paasaava "idioottiprinsessa".

    Sefuksi pyrkivän olisi asiallista kirjoittaa tänne omalla nickillään ainakin...

    Äänestä

  • sefuksi kirjoitti:

    Transihmisissäkin on jonkin verran sellaisia persoonallisuuksia, joille ei sefun tehtäviä soisi. Kirjoistusten laatu tuskin parenee, jos sefuksi tulee joku transuttelun hyväksyvä "sukkismies" tai anoreksian ihanuudesta paasaava "idioottiprinsessa".

    Sefuksi pyrkivän olisi asiallista kirjoittaa tänne omalla nickillään ainakin...

    myös kuuluu poistaa viestejä jos sitä vaaditaan. Eli jos muiden palstalla kävijöiden mielestä nuo "transsuttelu"-viestit häiritsee, niin ne tulee sitten myös poistaa. Sheriffihän on palvelemassa täällä ja pitämässä palstan mukavana paikkana kirjoitella ja vaihtaa juttuja ja kysyä neuvoja :)

    Ja koska kukaan muu ei vielä ilmaissut mielipidettään sheriffistä tai sheriffiksi aikomisesta, ja entisestä ei ole vielä kuulunut mitään, en aio pyrkiä mihinkään ennen sitä. Kunhan ilmaisin että kiinnostusta olisi jos ei ketään toista kiinnosta. Kunhan tulisi vähän ojennusta tänne noiden trollien takia

    Äänestä

Jos joku saa syytteen kunnianloukkauksesta ja jopa törkeästä kunnianloukkauksesta, niin hänen kannattaa silloin ehdottomasti loukata kunniaa koko rahalla.

Tämä on kuin seisova pöytä. Ei kannata jättää syömistä kesken, kun samalla rahalla voi syödä vaikka koko pöydän jalkoineen.

Äänestä

Kannatan vaihtoa.

Sillä on perin omituiset kriteerit poistaa keskusteluja ja kysymyksiä.

Äänestä
  • Perustele edes jollakin tavalla väitteesi.

    Äänestä

  • Olen muutaman kerran ehtinyt näkemään viestin, jonka sheriffi on poistanut ja olen täysin samaa mieltä että poisto oli aivan aiheellinen. Nyt kun sheriffi ei ole ollut siivoamassa pahimpia herjauksia, tekstit ovat olleet välillä jopa rosikseenkin syyteharkintaan kelpaavia. Mutta vastaavasti näiden kirjoittajat eivät ole itkeneet "loistavan" tekstinsä poistamista. Kyllä aktiivinen sheriffi tarvittaisiin takaisin että aloittelevatkin uskaltaisivat tänne. Vanhat kirjoittajat ovat paksunahkaisia ja antavat samalla mitalla takaisin. Mutta ensi kertaa kirjoittava pelästyy ja häipyy eikä uskalla taas moneen vuoteen puhua kenellekään oireistaan.

    Äänestä

  • Hanna-tyttö kirjoitti:

    Olen muutaman kerran ehtinyt näkemään viestin, jonka sheriffi on poistanut ja olen täysin samaa mieltä että poisto oli aivan aiheellinen. Nyt kun sheriffi ei ole ollut siivoamassa pahimpia herjauksia, tekstit ovat olleet välillä jopa rosikseenkin syyteharkintaan kelpaavia. Mutta vastaavasti näiden kirjoittajat eivät ole itkeneet "loistavan" tekstinsä poistamista. Kyllä aktiivinen sheriffi tarvittaisiin takaisin että aloittelevatkin uskaltaisivat tänne. Vanhat kirjoittajat ovat paksunahkaisia ja antavat samalla mitalla takaisin. Mutta ensi kertaa kirjoittava pelästyy ja häipyy eikä uskalla taas moneen vuoteen puhua kenellekään oireistaan.

    ..otettua yhteyttä Dianahiin? Kysyisi aikooko hän tulla vielä takaisin vai lopettaa hommat kokonaan? Puolitiehen hommaa ei ainakaan tulisi jättää, että jos hän ei halua enää takaisin tulla hänen pitäisi jättää sheriffin-hommat kokonaan, että saataisiin uusi sefu pitämään kuria ja järjestystä tänne.

    Äänestä

Etkö olelukenut sen profiilia. Se on rikottu ja rikki. Kaipa se paljasti jollekin miehelle olleensa mies ja se mies sitten jätti sen ja särki dian ahin sydämen.

Äänestä

Tanelit ja muuthan tuo eloa tähän paikkaan jossa muutama vakkari silloin tällöin kirjoittelee jotain lääkäri juttuja. Pieni väittelyhän piristää ilmaa ja saa teidätkin miettimään itseänne.

Äänestä
  • Taas näitä omasta ylivertaisuudestaan ja mahtavuudestaan vakuuttuneita, jotka mielestään saavat transihmiset "miettimään itseään". Kyllä trollit kuule saa ihmiset vaan miettimään mikä hitto niiden päätä vaivaa kun on pakko provoilla päivästä toiseen.

    Äänestä

  • *huokaus*' kirjoitti:

    Taas näitä omasta ylivertaisuudestaan ja mahtavuudestaan vakuuttuneita, jotka mielestään saavat transihmiset "miettimään itseään". Kyllä trollit kuule saa ihmiset vaan miettimään mikä hitto niiden päätä vaivaa kun on pakko provoilla päivästä toiseen.

    vastata noihin "tanelien" provoihin vain provoilemalla takaisin. Eihän ne edes ymmärrä asian sisältöä, on turhaa heitellä helmiä sioille. Ei provoilu ole keskustelua, ne saa sheriffi siivota huoleti pois. Harmi että niin harva kirjoittaa enää rekatulla nikillä. Vakkari voisi silloin siivota törkeäksi menneen ketjun itse pois.

    Kyllä asiallisen kyselijän tunnistaa ja hänelle voi sitten vastata asiallisesti.

    Äänestä

Kuinka kauan aiot jatkaa loputonta vihaa ja anarkiaa muuta maailmaa vastaan.

- Vihaatko itseäsi, vai mistä on kyse ?

* Nimimerkki: Aika q = huolissaan *

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Princess Kerttu kirjoitti:

Jos tämän palstan seriffiksi päässyt Dianah on viimeksi rekisteröitynyt 4.10.2006 suomi24 palveluun voitaisiin jo Dianahin sefuoikeudet evätä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu