Olen aina ajatellut, että siskolle lahjan ostaminen on kaikkein helpointa, koska hänellä on niin samanlainen maku kuin minulla. Mutta tänä vuonna on ihan blackout! Antakaas jotain ideoita! Kosmetiikka ja lahjakortit kasvohoitoihin tms. ovat poissa pelistä hänen oman ammattinsa takia.
Mitä 25v. siskolle
9
6864
Vastaukset
- tv-sarja
mieluinen,siitä dvd boxi, ostin nimittäin omalle siskolleni frendien boxin, varmasti mieluinen. Ja eikös olisi ihana saada lahjakortti vaikka kasvohoitoon kun sitä itse työkseen tekee, saisi kerrankin olla itse hemmoteltavana?
- 25vee sisko
poirotin dvd-boxi kun oon intohimonen agathan lukia. Eli joku dvd-boxi josta varmasti tykkää. Mutta lahjakortti esim.vaateliikkeeseen ei ole ikinä huono. ja siihen mulletoi.comista lahjakorttipulma :)
- tonttu
.. nätti yöpaita
.. cd
.. lehden vuosikerta
.. taulu - työskentelevälle
tonttu kirjoitti:
.. nätti yöpaita
.. cd
.. lehden vuosikerta
.. tauluViestini on suunnattu alkuperäiselle, vaikka se nyt onkin linjauksena tontun vastauksen perässä. :)
Itsestäni tuntuu, että kauneudenhoitoalalla työskenteleville ulkonäkö on muutenkin tärkeää. Itse voisin sijassasi harkita vaikkapa korkeakorkoisia saappaita (jos jalkanne ovat siinä mielessä samalla muotilla tehdyt, että pystyt hahmottamaan, mikä kenkä tuntuu siskonkin jalassa hyvältä) tai lahjakorttia vaateliikkeeseen. - Alkuper.
työskentelevälle kirjoitti:
Viestini on suunnattu alkuperäiselle, vaikka se nyt onkin linjauksena tontun vastauksen perässä. :)
Itsestäni tuntuu, että kauneudenhoitoalalla työskenteleville ulkonäkö on muutenkin tärkeää. Itse voisin sijassasi harkita vaikkapa korkeakorkoisia saappaita (jos jalkanne ovat siinä mielessä samalla muotilla tehdyt, että pystyt hahmottamaan, mikä kenkä tuntuu siskonkin jalassa hyvältä) tai lahjakorttia vaateliikkeeseen.Kiitos paljon kaikille vastanneille!
DVD:t on kiva idea, mutta uskon tämän lahjan sopivan paremmin jollekin muulle kuin kyseiselle ihmiselle.
Taulu on kiva idea, mutta en ole löytänyt hintaluokkaan sopivia tauluja edes itselleni (olen juuri muuttanut), saatikka toiselle.
Joo ulkonäkö ja muoti ovat tosiaan hänellä verissä ja kaikki rahat menevät vaatteisiin ja kenkiin.. huoh :) Varmasti tykkäisi uusista saappaista ja kokokin tiedossa ja vaatelahjakorttikin kelpaisi. Hänellä vaan on kaapit täynnä kenkiä ja vaatteita. Täytyy hommata sellaiset, jos en muuta keksi. Olen ostellut hänelle aikaisempina vuosina laukkuja, kelloja, vaatteita, korunkin joskus.
Hän pitää myös sisustamisesta ja matkustelusta. Oiskohan jotain niihin liittyviä lahjaideoita? - Alkuper.
tonttu kirjoitti:
.. nätti yöpaita
.. cd
.. lehden vuosikerta
.. tauluTuo lehden vuosikerta on kyllä tosi hyvä idea! Hänelle tulee muutamia lehtiä jo entuudestaan..hmm... täytyy kai käydä vakoilemassa mitä lehtiä hän lukee. Tämä täytyy laittaa yhtenä vaihtoehtona korvan taakse.
Taulua kommentoinkin jo tuolla jäljempänä.
Cd... no mikä ettei. Tänä päivänä musiikin kopioiminen ja lataaminen on vain niin helppoa että cd:t jäävät vähemmälle.
Yöpaitoja on jo tusina :)
- Sille vaikka
Joulu aiheinen dildo.
- minut
anna sille joululahjaks mut.. tulee edullisemmaksi..
- Anonyymi
Tälle palvelulle suositus https://giftiko.fi/collections/lahjat-naiselle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt505217Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.753010Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma
Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?2981549Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh751184Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok781136Jenkkilahkojen kastekaava
Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan1391114Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin1611095- 1301082
- 1711054
- 49944