Lordi oli euroviisu-voittaja, mutta Putansuu olisi voinut mennä omana itsenään linnanjuhliin. Mitäpä haittaa tuosta olisi ollut. Toista kutsua tuskin tulee.
LORDI
17
2790
Vastaukset
- Daider
Ei välttämättä mitään haittaa, mutta Putaansuu on vain päättänyt ettei halua omaa naamaansa julkisuuteen eikä suostu esiintymään julkisissa tilaisuuksissa ilman naamaria. Ei siinä sen kummempaa ole.
- Juppelisjoo
Sehän on idiootti jos vaatisi, että hänen pitäisi pääsät sinne maskissa! Eihän ne ole mitään naamiaisia!
- KIKKA
Kunnioitan LORDIA, mutta kuvia ollut jo lehdissä. Tiedot koiran ulkoiluttamis paikoista. YM. Vuosaaressa. En haluaisi kuitenkaan mennä häiritsemään. Kiitos kuitenkin euroviisuvoitosta.
- KIKKA
Juppelisjoo kirjoitti:
Sehän on idiootti jos vaatisi, että hänen pitäisi pääsät sinne maskissa! Eihän ne ole mitään naamiaisia!
FREDI esitti kerran (SIITONEN) Joutsenlampea tyllimekossa. Olisiko mennyt siinä asussa linnan juhliin ?
Ei lordia sais vaatia tulemaan ilman maskia! oot kyl ihan väärässä! oisit vaan halunnu nähä sen telkkarist ja kehuu kaikille et MÄ TIIÄN MINKÄ NÄKÖNEN LORDI ON!!!! IHQ!!!!
- KIKKA
Tommi Putansuu on ihan"OK"näköinen. Ehkä ei sulata tätä julkisuutta ? Olihan Suomen EUROVIISU -voitto uskomaton saavutus.Vaimo , ehkä oli juhlissa ? Lordi koiraa ulkoiluttamassa ?
- KIKKA
Ihan kivannäköinen. Musta pitkä tukka. Etkö ole nähnyt kuvia ? Oli ainakin muistaakseni 7.päivää lehdessä. Taitaa olla vähän ujo. POHJOISEN POIKA?
- bisnesenkeeli
Miettikääs vähän, ei Putaansuu ole mitään, vaan reilun 10 vuotta rakennettu Lordi-ilmiö. Lordi voitti viisut ja sitä fanit haluaa. Putaansuun hörönaama vesittäisi koko jutun ja kaataisi hyvän bisneksen.
Tarja olisi voinut voittaa itsensä ja palkata Lordin esiintymään, niin silloin Lordi olisi nähty myös linnanjuhlissa.
Putaansuu ja managerinsa ovat tehneet hahmoon investoinnin, eikä sitä voi pikkujuttujen (linnanjuhlat) takia romuttaa.
On siinä meillä pressa, kun ei ymmärrä bisneksen päälle mitään, raukka demari. - kuspää
Kun on kusipää, ni on kusipää.... mutta eipä paljosta paitsi varmaan jäänyt....mutta pientä kunnioitusta kutsua kohtaan!!!!
- lordi fani
lordi on lordi eikä muuksi muutu ja pitää kiinni yksityisyydestään ei julkisuuteen ilman maskia ja minä arvostan sitä. Sanokoot muut mitä sanoo
- huoh
johan tätä puitiin viisujen jälkeen.
Suomi on niin pieni maa ja meillä on kuitenkin vain kourallinen julkkiksia että kyllä kaikkien naamat tunnetaan. En itse ainakaan kauheasti kadehdi niitä, jotka ovat menestyneet. Mihinkään et voi mennä ettei joku oo sormella osottamassa ja perään juoksemassa.
Eli kaiken huomioiden ymmärrän kovin hyvin miksi Lordi ei halua ilman maskia esiintyä. - jgkjsdg
huoh kirjoitti:
johan tätä puitiin viisujen jälkeen.
Suomi on niin pieni maa ja meillä on kuitenkin vain kourallinen julkkiksia että kyllä kaikkien naamat tunnetaan. En itse ainakaan kauheasti kadehdi niitä, jotka ovat menestyneet. Mihinkään et voi mennä ettei joku oo sormella osottamassa ja perään juoksemassa.
Eli kaiken huomioiden ymmärrän kovin hyvin miksi Lordi ei halua ilman maskia esiintyä.No vittu sama meneekö sinne vai ei..
Jos ne on sanonu et ei haluu julkisuudessa olla ilman maskeja ni eiköhän toi oo itestään selvää et sillo ne sinne ei mee
Ja sitäpaitsi Eiköhän tuon kaikki tiedä minkä näkönen se on ilman maskeja, - Mamma8698
jgkjsdg kirjoitti:
No vittu sama meneekö sinne vai ei..
Jos ne on sanonu et ei haluu julkisuudessa olla ilman maskeja ni eiköhän toi oo itestään selvää et sillo ne sinne ei mee
Ja sitäpaitsi Eiköhän tuon kaikki tiedä minkä näkönen se on ilman maskeja,Voi olla että Lordin vaimolla oli tanssittajia varmaan kiva kunb mies katsoi tv:stä kun vaimo tanssi muiden kanssa (nauraa)
- KIKKA
jgkjsdg kirjoitti:
No vittu sama meneekö sinne vai ei..
Jos ne on sanonu et ei haluu julkisuudessa olla ilman maskeja ni eiköhän toi oo itestään selvää et sillo ne sinne ei mee
Ja sitäpaitsi Eiköhän tuon kaikki tiedä minkä näkönen se on ilman maskeja,Kuitenkin toivoin, että LORDI olisi mennyt omana itsenään ??? Suomen itsenäisyys on kuitenkin ?? Kunnioitus linnaan kutsutuille. Isäni oli kauko -partiossa. Olisi nyt Suomen itsenäisyyden ikäinen.Syntyi 1917.Eipä saanut kutsua linnaan. Eikä olisi varmaan mennyt edes maskissa.
- Sisäpiirin tietoa
Tomi Putaansuu on taiteilijanimi, ihan kuin Frederik ym.
Levynmyynti kärsisi, mikäli kaveri paljastaisi kuka hän on (oikeasti jokainen voi löytää hänet nimen perusteella, mikäli haluaa, siksi taiteilija-nimi) Oikea nimi on Abdullah. Abdullah on Somaliasta kotoisin ja taitava esiintyjä. Väitä mitä väität, tosiasiat tosiasioina. - sans doute
Siis ihan älytöntä, että joku ei voi esiintyä omana itsenään vaan pitää vetää joku ÄLYTÖN hirviönaamari päälle!!! Saisivat heittää jo ne naamarinsa vekeen. Eikö heidät ihmisiksi luotu eikä miksikään monstereiksi? Siis mitä kunnioitettavaa tossa touhussa on? Ihan sairasta.
- Lordi yhden biisin julkkis
Miten voitte olla noin tyhmiä tai kuuroja.
Lordi ei kykene laulamaan montaa laulua peräkkäin/yhteen mittaa, koska laulaa murtamalla äänijänteitä. Kyse on yhden kappaleen julkkiksesta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark1465475Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p1363588"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1263329Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m363213Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi432704Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.402281- 222218
Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon
Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon2292166prööt prööt nyt ottaa vihervassaria pattiin!
Korvatkaa R kirjaimet L kirjaimilla ja sanokaa ääneen "Jari Kurri etsii pakoputkiautossaan jarruja".111904Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk921814