Joosuaa udeksi sefuksi.
Uusi seriffi
ehdottaisin
1230
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Olen jo aikaisemminkin perustellut kieltäytymiseni kun joku toinen "idiootti" sitä taannoin ehdotti. Sanon taas, että en historiani ja asenteitteni vuoksi kykene toimimaan tasapuolisena valvojana, jota tehtävä erityisesti edellyttää.
Uusi perustelu edellisten lisäksi on se, kun vaimoni moittii, että käytän jo nyt liikaa aikaa netissä. Avioerokinhan siitä seuraisi melko varmasti. Sitä en haluaisi.
Meillä on ollut erinomaisia sheriffiehdokkaita pitkä lista esillä ja uskonkin, että jonkun sydän on heltymässä sille uhraukselle, jota sherifin työ tällä palstalla tulisi vaatimaan. Mikset muuten sinä itse harkitsisi?