Kauppa käy kuullemma edelleem hyvin vilkkaasti, näin siis väitetään, mutta!
A) Takaluukku.com:ssa tuntuisi kuukausi toisensa jälkeen samat kämpät roikkuvan, osakatoaa viikoksi ja palaa jälleen jokko tyhjänä tai rempattuna tai entistä kalliimpana uudella välittäjällä!
vielä viime keväänä asunnot vaihtuivat todella tiuhaan, suorananinen ihme oli jos sama pommi roikkui myynnissä kokonaisen kuukauden.
B) Mitä olen muutamalla näytöllä käynyt niin ihan rauha ja yksin on saanut katsella. tämä oli mahdottomuus vielä 6kk. sitten,
C) Usean asunnon hintaa on "hienosäädetty" tuloksetta.
D) Yhä harvemmin kuulee kenenkään olevan aikaissa ostaa asuntoa lähiaikoina.
E) peräluukku.com:n markkinapuntaria rukataan millon mihinkin suuntaan ja useita kertoja viikossa, vaikka kamppeen pitäisi muuttaa lukujaan kerran kuussa, negatiiviset luvut hävisivät yhdessä yössä kuin tuhkatuuleen, välillä tietoja ei ollut saatavilla lainkaan ja välillä näytettiin pyöreätä 0.
Mitä helvettiä? kauppa kuullemma käy ja TAAS OLLAAN KUULLEMMA RIKKOMASSA UUTTA ENNÄTYSTÄ, MY ASS!!!!
Kauppa käy edelleen??
2
415
Vastaukset
- väärä
indeksi. Luotettava löytyy - tiedät kyllä mistä. 219 on muuten päivän indeksiluku.
terv. Oikolukija - Ostaja.
Samanlaisia havaintoja olen tehnyt niin näytöillä kuin netissäkin. Samat kohteet ovat myynnissä useampia kuukausia ja eri välittäjillä.
Se on tuttu välittäjien käyttämä kikka ottaa kohde pois netistä ja laittaa se takaisin viikon kuluttua uusien kuvien kanssa uutena kohteena. Tämä jo osoittaa että välittäjät pitävät ostajia tyhminä.
Näyttöjen kävijämäärä on hyvä indikaattori kertomaan asuntomarkkinoiden tilasta. Kun näytöillä ei ole muita näkynyt niin kyllä asuntokauppa on seis vaikka välittäjät eivät sitä suostu myöntämään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1532500- 1502235
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee551973Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171870"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591354Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1971222Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää751015Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa191921Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.323920Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24684