En tiedä tuliko väärälle osastolle mutta ajattelin että täällä tiedetään. Tarvisin Valtteri kirjapuodin (Aleksis kiven katu 17 Helsingissä)puhelinnumeron. Eli jos tietoa on laittakaa tänne. Kiitoksia etukäteen.
Valtteri kirjapuoti
3
341
Vastaukset
- äitiparta
googlea.
Lyö hakusanaksi esimerkiksi:
valtteri aleksis kiven katu 17.
Neljä riviä alempana palstalla on aloitus Miksi tietokantoja ei käytetä? Sieltä löytyy lisää linkkejä kirjallisuusaiheeseen liittyen.
Juups... ikävä että pilaan itseltäsi löytämisen ilon, mutta täytyy tunnustaa että käytin googlea puolestasi... olepa hyvä:
http://www.kirpputori.com/valtteri- peukaloputti
Milloin luulet että he oppivat itse tekemään jotakin tietojensa löytymisen hyväksi, kun sinä tarjoilet kaiken hopeatarjottimella? En ymmärrä motiiviasi.
- äitiparta
peukaloputti kirjoitti:
Milloin luulet että he oppivat itse tekemään jotakin tietojensa löytymisen hyväksi, kun sinä tarjoilet kaiken hopeatarjottimella? En ymmärrä motiiviasi.
minä nyt jokaiseen pyyntöön ole vastaamassa... Muutamiin olen vastannut ja auttanut... Mutta kiitos muistutuksesta. Totta varmaan että voisin tässä ottaa opiksi ja tarkemmin miettiä missä kohtaa tosiaan tarvitaan hyvää neuvoa ja missä kyse pelkästä laiskuudesta. Ehkä joskus on kyse tiedon puutteesta tai osaamattomuudesta? Nytkin olisin tietty voinu neuvoa tarvittavan eli sanoa käytäpä googlea sieltä löytyy...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1462479Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot96994- 64871
- 60733
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273691Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18667Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637