Hävetti. Hävetti noiden miesten puolesta joilla ei ollut edes tällaisessa kättelytilaisuuden jälkitilanteessa minkäänlaista tietoa siitä kuinka Daamia viedään.
Minulle se opetettiin kotona sekä rippikoulussa. Daami kulkee aina muulloin miehen oikealla puolella, paitsi jos jokin vaara uhkaa (esim.liikenne), tallöin herra kulkee vaaran puolella suojellen näin Daamiaan.
Osalla herroista oli niin kiire boolimaljalle, että akka sai tulla sen säädetyn kolme askelta jälessä.
Puolueet! Järjestäkää lyhyt käytöskurssi edustajillenne.
Käytöstavat kunniaan
Upseeri reservissä
0
422
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843212
- 751291
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1761218Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401030Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103961Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310932- 43839
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78835Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124825- 95817