synnistä. Pyydä Pyhää Henkeä itseesi ja elä rakkaudenlaissa.
Jeesus ei tullut tuomitsemaan maailmaa, vaan vapauttamaa sen ja Hän sanoi, että "on hyväksi, että Minä menen poissa, sillä Minä lähetän Puolustajan teille."
Hän lähetti Puolustajan Pyhän Hengen joka johdattaa meidät kaikkeen totuuteen.
Älä tuomiota lausu, sillä SANA on tuomitseva viimeisenä päivänä.
Evankeliumi on ilosanoma. Siis ilosanoma, eikä tuomiosanoma. Puhu ilosanomaa ja jätä kasvunantaminen Jumalan tehtäväksi.
Sanoudu
6
396
Vastaukset
- Irtisanoutumista harkitseva
Et viitsisi antaa yksityiskohtaisempia ohjeita?
- vain
ilmoittamalla Jeesukselle, että tahdot tästä lähtien noudattaa Hänen antamaansa kallista Sanaa.
Jos Jeesus havaitsee sinun totisin mielin olevan tahtomassa uudistunutta elämää, kastaa Hän sinut Pyhällä Hengellä ja saat voiman tulla Jumalan lapseksi. - ole enää täällä
vain kirjoitti:
ilmoittamalla Jeesukselle, että tahdot tästä lähtien noudattaa Hänen antamaansa kallista Sanaa.
Jos Jeesus havaitsee sinun totisin mielin olevan tahtomassa uudistunutta elämää, kastaa Hän sinut Pyhällä Hengellä ja saat voiman tulla Jumalan lapseksi.Aivan
vain 8.12.2006 klo 12.48
" ilmoittamalla Jeesukselle, että tahdot tästä lähtien noudattaa Hänen antamaansa kallista Sanaa.
Jos Jeesus havaitsee sinun totisin mielin olevan tahtomassa uudistunutta elämää, kastaa Hän sinut Pyhällä Hengellä ja saat voiman tulla Jumalan lapseksi "
Jeesushan meni taivaaseen. Ja jätti tämän sovitusaarnan viran omille opetuslapsilleen. - että Minä menen
ole enää täällä kirjoitti:
Aivan
vain 8.12.2006 klo 12.48
" ilmoittamalla Jeesukselle, että tahdot tästä lähtien noudattaa Hänen antamaansa kallista Sanaa.
Jos Jeesus havaitsee sinun totisin mielin olevan tahtomassa uudistunutta elämää, kastaa Hän sinut Pyhällä Hengellä ja saat voiman tulla Jumalan lapseksi "
Jeesushan meni taivaaseen. Ja jätti tämän sovitusaarnan viran omille opetuslapsilleen.poi, sillä Minä lähetän Puolustajan olemaan kanssanne."
Näin Jeesus on Pyhän Henkensä kautta omiensa kanssa, aina maailman loppuun saakka.
Jeesus meni taivaaseen ja lähetti Pyhän Henkensä meille, että saamme voiman olla Jumalan lapsia ja julistaa evankeliumin ilosanomaa.
- sitä on kaikkialla
ajatuksissakin tehdään syntiä.
Siksihän synnit pyydetään anteeksi- väärä opetus
että synnit pyydetään anteeksi ja taasen tehdään amon päälle syntiä. Raamattu sanoo, että armon päälle ei syntiä saa tehdä.
Lihallisuus on toki meissä loppuun saakka, mutta siksipä me saammekin Jeesuksen ristintyön kautta syntyä uudeksi ylhäältä, jotta saamme voiman tulla Sanan tekijöiksi.
Meidän tulee vähetä ja Kristuksen kasvaa meissä.
Ajatussynti on sama kuin tekosynti ja meillä on oikeus kieltäytyä ajattelemasta syntisesti.
Paavali neuvoo, että ajatelkaa sitä mikä hyvää ja rakentavaa on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h572960Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062741- 332459
Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv382451Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.501938Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151559- 321473
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1061257- 1771213
En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.731060