pyöräillen euroopan ympäri! uutta infoa!

Eli suunnitelmissa on edelleenkin ajaa euroopassa jonkinlainen lenkki joka olisi pituudeltaan n.4500-7000 km. Tällä hetkellä näyttää siltä, että
menisimme Superfast ferriestillä Hangosta Rostockiin se maksaisi 80€ suunta. Rostockista suuntaisimme Belgiaan ja Hollantiin sieltä sitten Ranskaan. Tämä olisi alustava suunnitelma. Itseäni kiinnostaisi käydä myös aika idässä eli ehkä jossain Kroatia/Slovenia/Unkari akselilla tai mahdollisesti kaikissa niissä. Mutta sen näkee sitten kun on jo takana "paljon" kilometrejä eli fiiliksien mukaan mentäisiin. Tällä hetkellä näyttäisi siltä, että matkaan olisi itseni lisäksi lähdössä ainakin yksi ja 1 polkee ainakin osan matkasta ja 1 lähtee jos ei kesällä ole muita suunnitelmia. Lähtisimme reissuun näillä näkymin juhannuksen jälkeen ja matka kestäisi jotain 2 kk. Ja kaiken kaikkiaan lopulliset suunnitelmathan tapahtuvat vasta paikan päällä. Päivävauhti jotain 60-160km. vaihtelee korkeuseroista ym.

Eli jos itseäsi kiinnostaisi lähteä mukaan tai olet jo joskus suunnitellut tämä tyylistä polkupyöräreissua niin ota yhteyttä! emme ole mitään ammattilaisia, tai minä ainakaan!
[email protected]

4

400

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rane

      ..kannattaa "ilmoittaa" asiasta fillari-lehden keskustelupalstalla, siellä on varmasti innokkaita lähtijöitä. www.fillari-lehti.fi > keskustelu. Itse en valitettavasti pääse mukaan vielä tänä kesänä ainankaan, koulu on vielä vähän kesken.

      • biketeamnet

        Olen mä sielläkin ilmoitellut mutta sieltä suunnalta ei ole löytynyt innostusta yhtään... varmaan mä voisin vielä yhden ilmoituksen sinnekin laittaa.


    • Kävellen

      jossa vietän koko kevään on ainakin aivan surkeat pyôräilymahdollisuudet. Minkäänlaisia pyôräteitä ei ole ja kaistapäisesti ajavien autoilijoiden seassa huonokuntoisilla teillä pyôräileminen on silkkaa hulluutta. Olen ollut Bratislavassa ja muualla Slovakiassa nyt kuukauden, ja olen nähnyt vain muutamia pyôr. koko aikana -kukaan ei viitsi eikä uskalla.
      Onnea silti matkaan!

      • Biketeamnet

        Kiitoksia erittäin paljon vinkistä!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1642
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1478
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      36
      884
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      849
    5. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      38
      791
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      766
    7. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      718
    8. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      43
      718
    9. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      710
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      673
    Aihe