voisiko joku kahden alle 3 v. lapsen äiti kertoa miten usein teillä on seksiä? ja miten teillä seksi on lähtenyt raskauksien ja imetyksen jälkeen käyntiin. meillä vaimoa ei saa millään innostumaan asiasta. aina väsyttää ja haluaa olla rauhassa. olen yrittänyt auttaa kotitöissäkin ja yrittänyt olla lasten kanssa niin paljon kuin töiltä ehtii.
Mistä vauhtia
seksiin
3973
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kuulostaa tosi tutulta. Itselläni on kolme lasta, jotka syntyivät varsin tiheästi. Äitinä ja vasta hiljattain uudelleen syttyneenä naisena voi sanoa, että on varsin luonnollista että kahden pienen lapsen äiti ei jaksa paljoa seksiä harrastaa. Äiti-hormoonit pitävät väkisinkin nais- hormoonit sivummalla - se on vähän niinkuin luonnon sanelema juttu. Anna hänelle aikaa ja ole kärsivällinen. Ole hellä ja huomaavainen - kyllä se siitä. Oma pienin täytti kolme vuotta ennenkuin löysin rakkauselämän uudelleen. Mutta sitä onkin kannattanut odottaa. Se on huomattavasti parempaa kuin aikaisemmin. Kyllä se teilläkin pyörähtää vielä vaimollasi vongunnan puolelle. usko pois
onko kerran vuodessa sentään turhan vähän...
aivan liian vähän. Vitsi kun oikein harmittaa naissukupuolen puolesta millaisesta ilosta jäävät paitsi. Voisi sentään säälistä antaa, niinkuin meilläkin ennen oli joskus pakko antaa.