Moi . olen ajanut vuodesta -97 405:sella 123000km,eikä ole jättänyt tielle kertaakaan. kopkop
peugeto laatu
405
51269
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
No onkos tuossa nyt mitään ihmeellistä? Miksipä olis jättäny tielle? Normaalisti huollettuna ja kunnossapidettynä hyvinkin luotettava auto.
menin ja vaihdoin n.150 tkm ajetun hyvin pelanneen 405:ni Nissan Primeraan. Se olikin paha virhe. Nimittäin nuo britit eivät kyllä osaa valmistaa kunnon autoja. Nissanissa ei ollut minkäänlaista ruostesuojausta (v.-96)ja sähkölaitteet oli mitä oli. Kaksi kertaa työkaveri haki minut ja riisikupin tien varresta ja kyllä v:tutti kun hinausauto oli v. 84 Mersun tenavatähti ja hinattava oli uuden karhea "laatujapsi". No, nyt on alla jo 3. Pösö ja niistä todella hyvät kokemukset.
kummastuttaa vaan nämä ainaiset valittelut ja mollaaminen
ihan päinvastaiset kokemukset.Vaihdoin 2000 mallisen Pösöni vuota vanhempaan Primeraan ja Primerassa ei mennyt muuta kuin etupyöran laakeri 3 vuodessa,mikä äänteli jo ostaessa.
Pösö oli uudempi ja ei mennyt edes ensi katsastuksestaan läpi,kun piti niveliä vaihdella ja muita vikoja oli 3 vuoden aikana.Penkinlämmittimet.pyöränlaakeri,äänimerkki,lokasuojat ruostui edestä alle kahden vuoden ikäisenä,maalit lähti takalasin pesimen ympäriltä 5 cm matkalta,jarrusylinteri vuosi takaa,jarrut jumiutui,verhoilu repeili penkistä"heikko laatuinen kangas",vetonivelen suojakumit hajosi.
Suurin osa vioista tuli viimeisen vuoden aikana,jolloin vaihdoin Nissaniin.
Uutena Pösö toimi hyvin mutta kun meni yli 100000 km alkoi vikaa pukkaamaan.Nissanissa taas ei.Molemmat autot huolsin merkkikorjaamolla säännöllisesti,kuten nykyisenkin auton.
vanhan vaimoni nuorempaan ja nyt on heppi hellänä kun täytyy koko ajan höylätä.
Ei hyvä.