Sairastuin yllättäen lokakuun alussa aivokalvontulehdukseen. Samalla käteni halvaantui viikoksi.Olin hoidettavana Meilahden sairaalassa. Selkäydinnäytteestä löytyi herpes arvot olivat korkeat. Käytän nyt joka päivä herpeslääkettä valavir 500mg kertaa kaksi.
Minusta otettin 200 verikoetta ja tutkittiin syytä miksi herpes on niin raju. Syön terveelisesti ja puristan tuoremehuja joka aamu.
Vedän naisille jumppatunteja eli siis harrastan liikuntaa palkon. Viikko sitten sain tietää että kudostyyppini on erittäin harvinainen hlab35 ja elimistöni ei käytä proteiinia, joten se tähden olen erittäin infektioherkkä.
Kerroin lääkärille käyttäväni homeopaattisia valmisteita eikä hän niitä kieltänyt. Onko kellään kokemusta homeopaattisesta valmisteesta minun sairaudessani? Olen valmis kokeilemaan ihan mitä vaan koska sairauteeni ei löydy hoitoa lääkäreiltä.
Harvinainen sairauteni
5
6706
Vastaukset
- ollilind
Tiedän, että ainakin muutamat suomalaiset homeopaatit käyttävät nonia mm. tällaisiin tilanteisiin, esim, lahtelainen Juhani Lattunen sekä jyväskyläläinen Outi Nissinen.
Noni auttaa varsin moniin ongelmiin mm. herpekseen. Myös immuunipuolustusta se parantaa. Ja uskottavasti myös proteiinien toimintaa.
Noni mm. parantaa muiden ravinteiden imeytymistä.
olli- jos he kerran
käyttää sitä niin miksi he käyttää onko heillä jokin sairaus siis näillä ihmisillä kun he käyttää nonia?
join pullon tossa pikkuhiljaa aina kun stressi iski niin kyllä herpesrakkulakin nousi kullin varteen eli ei näyttöä siitä - Noniin, noniin
"Ja uskottavasti myös proteiinien toimintaa." Mitähän mahdat tuollakin tarkoittaa? Kuullostaa ehkä maallikosta hienolta mutta ei sitä nauramatta voi kukaan biokemisti tai muu alan ihminen lukea. joopa joo...
- Passion flora
Tuosta en ole vielä kuullut, mistä sitä voi ostaa. Ja kysellä enemmän.
- apua
Annan ystävän neuvon, laita googleen puttaankartano ja sieltä pitäisi alkoo löytyä apua. Vain pieni vihje "ruoka olkoon lääkkeemme". Sydämestäni toivon, että kipinkapin toimit näin niinkuin kehoitin.
Parempaa vointia ja -elämänlaatua Sinulle!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 543018
- 612841
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p462381Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa422371- 632137
- 552035
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?411005Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit115946Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.123909Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit38884