Uudessa Matsästys ja Kalastus lehdessä metsästetään leopardeja, krokotiileja, kenguruita. Sikamaista!
Peruutin tilauksen.
M&K Lehti, Peruutin tilaukset
9
785
Vastaukset
- olen
kans, aikeissa lopettaa"herrajahtien" lukemisen. Olis hyvä kun olis lehti tavalliselle tallaajalle, ilman erätukun sponsorointia.
- k0rh0nen
Eihän M&K lehdessä ole ollut kuin pari hassua erähuijj... ...tukun mainosta. Jahtijaaktinkin(puvun) lehti haukkui lyttyyn.
Enemmän näitä "herrajahteja" kuvataan ERÄ-lehdessä, jonka tilauksen lopetin nuotionteko-ohjeisiin. Tullut 30 vuotta,pelkästään I.Koiviston ja H.Hautalan liikkeellä luonnossa sivujen takia.Todella asiantuntevia vuoedenaikaan sopivia kommentteja,tuleehan tuo muukin osa selailtua läpi.
- näinpä se on.
k0rh0nen kirjoitti:
Eihän M&K lehdessä ole ollut kuin pari hassua erähuijj... ...tukun mainosta. Jahtijaaktinkin(puvun) lehti haukkui lyttyyn.
Enemmän näitä "herrajahteja" kuvataan ERÄ-lehdessä, jonka tilauksen lopetin nuotionteko-ohjeisiin.vaikka vuodesta 1976, eka numerosta asti on tullut - kaikki on muuten vielä tallessakin.
Iänikuisia 20 sivun haukiuistintestejä ja gore-super-hyper -asujen kanssa ei enää jaksa lukea; mitään muuta tekemistä tuolla markkinavetoisella läystäkkeellä erätouhujen kanssa ei ole kun nimi.
- ostanut kuin
irtonumeroita, kun ensin olen kaupassa selannut (luvatonta?) lehden läpi, ja joku/jotkut artikkelit kiinnostavat.
- k0rh0nen
Paskat se mitään luvatonta ole. Saahan nyt sen sisällysluettelon katsoa läpi ja vähän plärätä. Kuka nyt sikaa säkissä ostaa?
Ärsyttää jotkin tietokonelehdet, joissa kannessa mainostetaan mielenkiintoista asiaa, mutta muovien takia ei pysty reportaasin kokoa katsomaan. Lehden kun ostat ja muovit revit, niin juttua onkin sitten vähemmän kuin itse asiasta tiedät. PRKL!
- täysilaita
Sudet ja karhut ovat vaarallisia ihmisille ja lapsille kotomaassamme kuulemma ja tilastojenkin mukaan ne semmoisia ovat.
Jos lehti ei ota kantaa tähän vakavaan onkelmaan ja neuvo miten näistä päästään eroon, niin en osta ainuttakaan irtonumeroa enää. - ihan
unohtanut.Pitää tilata itselle ja molemmille pojillekin.
- Kuznetsov
Minäkin peruutin lehtitilauksen. En tilaa enää Maailma ja Me -lehteä kun tutustuin paremmin Pietarin ja Moskovan katulapsiongelmaan. Viranomaiset eivät piittaa pätkääkään. Entä me?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399112Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3737816Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681605454William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542305Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62071Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821705Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan191651Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921388Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4351318Stefusika räkättää
kun on viikon ollut kuivilla ja poliisi puhalluttaa just silloin. Muutoin olis jääny kiinni. Ja sekös sikamiestä hirnuttaa. Ällö ukko ja vielä ällömmä801190