Laardi Putaansuun vaimo ei tunne tai ei halua kunnioittaa Tasavaltamme Itsenäisyyspäivän juhlavastaanoton traditioita.
Jos arvon Laardi Putaansuu ei voi paljastaa pärstäänsä (ihan kuin se nyt jotain merkitsisi???) niin miksi hänen vaimonsa ei ymmärrä edes noudattaa vastaanoton etikettiä?
Ei vaatis paljonkaan älliä???
Jos arvon Laardi Putaansuu ei voi paljastaa pärstäänsä (ihan kuin se nyt jotain merkitsisi???) niin miksi hänen vaimonsa ei ymmärrä edes noudattaa vastaanoton etikettiä?
Ei vaatis paljonkaan älliä???
Vastaukset 12
Vanhimmat
Mielestäni rouva Putaansuun ilmestyminen linnaan ei ollut suinkaa mikä moka! Bändi oli kutsuttu avecina ja syystä jonka kaikki tietävät he olivat estyneet tulemasta, niin rouva kuitenkin edusti heitä! Ainoastaan positiivinen tapahtuma tässä tilanteessa! Miettikääpä!
Oli joka tapauksessa fiksuimmasta päästä siinä porukassa. Monet oudot pellet jäivät moitteita vaille. Näkyi viinakin maittaneen, mutta ei moitittu, kun syntipukki-Halmetta ei ollut sylkykuppina.
SE EI OO LAARDI VAAN LORDI!
Onko se eukko naimisissa Lordin vai Putaansuun kanssa?
Putaansuu ei mennyt linnaan, kun ei saanut tulla Lordina, mutta eukko siis meni Putaansuun vaimona -- vai siis Lordin???!!!!
Jaysys Christ. Simple as hell. Putaansuu plus emäntä kutsuttiin, Putaansuu major-kutsuttuna. Emäntä meni, major-kutsuttu jäi buariin. Etikettivirhe. Ei tarvita ydinfyysikkoa vääntämään genoviiva ymmärtämään tätä asiaa, romantsukin lausunto riittänee.
Niin... semmoista vielä että nuo etiketit on suunniteltu varsin yksioikoisiksi; jottaettä kansan syvimmätkin rivit ymmärtävät asian silleen lukemalla.
Sitäpaitti, miksi ihmeessä tämä lorditar jättikään kättelyn väliin?
ei ainakaan ilta-sanomat eikä iltapäivälehti jotka taas nettosivat about vähintään 100.000 euroo noin turhanpäiväsellä otsikolla. eli kuka on mokannut?presidentin kanslian romanchuk paljonko tuli tiliä kun tämmösii naurettavuuksia päästät näihin juorulehtiin... ehkä olis kannattunut ottaa suoraan yhteys seiskaan
Repesin nauruun, kun luin otsikot. Oli näköjään juttu pula! romanchuk oli se mokaaja, koska rahasti aivan tyhmällä asialla. Hienosti Lordin vaimo edusti. ei ollut edes tyrkyllä tai linssiluteena, kuten jotkut....
Rahastiko Romantsuk? Ohoh, niinkö se pyörä pyörii isossa maailmassa? Ei oo äite opettanut pientä poikaansa.
Mutta asiaan. Etiketti on etiketti, normaalisti ihminen tarkistaa asioita ennenkuin tekee aktin.
estä ainakaan Halosta kyykyttämäsätä kansaa.
Onko etiketin mukaista sitten pukeutua ilotytön punanahkaiseen asuun? Entä paljastaa koko selkä lähes perseeseen saakka? Laulaa kaatokännissä karaokea jatkoilla? Verhoutua siniseen verhoon? Näitä löytyy..
Putaansuun vaimosta ei mitään valittamista.
Olen aina kunnioittanut lappilaisia ihmisiä, ehkä näillä näkymin liikaakin. Olisin luullut Loordinkin kunnioittavan suomalaisia perinteitä. Kuuntelin joskus Loordin haastattelua tv:stä, ja ajattelin, että fiksu mies. Mutta nyt tuntuu, ellet voi itsenäs mennä, lietkö sitten edes suomalainen. Itsenäisyysjuhlat on tarkoitettu maamme pelastajille, ellei sitä voi tunnustaa omana itsenään, ei sitä voi luovuttaa muillekaan. Mitä pahaa, Loordi; oot tehnyt, ettet voi edes itsenäisyysjuhlassa näyttää itseäs?