Mielenkiintoista lukea tätä palstaa. Tuolla vähän alempana 155 kiloinen nuorimies kyselee, mistä löytyisi sopivia vaatteita. Hän sai ainoastaan asiallisia vastauksia, mikä on ihan oikein.
Kun nainen ilmoittaa painokseen 130 kiloa, mikä hirveä haloo siitä syntyykään. Tosi "tasa-arvoista". Vielä 2000-luvulla moni asia hyväksytään miehelle normaalina, mutta naiselle ei. Miettikääpä sitä!
Kun nainen ilmoittaa painokseen 130 kiloa, mikä hirveä haloo siitä syntyykään. Tosi "tasa-arvoista". Vielä 2000-luvulla moni asia hyväksytään miehelle normaalina, mutta naiselle ei. Miettikääpä sitä!
Vastaukset 5
Vanhimmat
oletko tosissasi?
luuleko että 150 kiloisen miehen elämä on laadukasta?
oletko nähnyt yhtään 150kiloista miestä jolla olisi tyttöystävä?
ja vaihtoehtoisesti oletko nähnyt 130 kiloista naista jolla olisi mies?
näen sen 130 kiloisen naisen jolla on mies joka kerta kun katson peiliin... Inhottavaa nyt tuottaa sinulle pettymys.
Mutta toivottavasti sinullakin on hyvä ja onnellinen elämä.
vahvistit väitettäni.
et tainnut hoksata jutun juurta?
eli näkemättä jää se 150 kiloinen onnellinen mies.
huomauttaa että tuo asiallisesesti kommentoinut herrasmies nimimerkiltään *kotleetti* painaa itsekkin noin 200kg.
kaipa hänellä löytyy ymmärrystä noihin pukeutumis ongelmiin.
oletan että olet aika nuori,kyllähän miehet kärsivät ylipainosta siinä kuin naisetkin.
jauhaminen tasa-arvosta. Tai hanki itselles penis.