yhtämittää tallinnan palveluista. Onko tuo kommunismin sanansaattaja helsinkiläinen?
Enpä usko, että jos täältä kauempaa lähdetään reissuun, maaseudulta, tai maaseutukaupungista tallinnaaan, niin harvoin on mennyt reissu niin pieleen, kuin täällä kuulee.
Täältä lähdetään reissuun ajan kanssa ja ainahan uusia elämyksiä löytyy.
Laittakaahan helsinkiläiset omat kommunistinne ojennukseen, siellähän niitä vielä löytyy.
Tuo palveluista jankkaaminen on myös pääkaupunkiseudulle ominaista, aina on nämä mettäkylän palvelut tallinnassa lyöty.
Mutta tuo politiikan jauhaminen, ei oikein jaksaisi täällä lukea sellaista. Eli kannattaako helsinkiläiset lähteä, jos siellä ei ole mitään uutta? Ja täällä sitten valitetaan reissun jälkeen?
Helsinkiläisetkö täällä
8
674
Vastaukset
- alppimaa
Pidä sinä sukurutsari juntti turpasi kiinni ja painu oikealle foorumille piipittämään näitä pääkaupunki juttujasi
- kerttuli 63
Tämähän on keskustelupalsta jossa jokainen saa tuoda oman kantansa asioihin ilmi, olipa sitten Helsingistä tai ei... pane kuule mettänmies jäitä hattuun äläkä pilaa meidän ei Helsinkiläisten mainetta tuollaisella mölinällä
Hih jäikö lehmät lypsämättä tai kahtoitko peiliin ja huomasit et pili on keskimittaista pienempi
anteeksi mutta oli ihan pakko.. se kun on aina mielessä vaik ei kuiteskaan pienet hih - Kiree Kommari
Mielelläni vaan kaikki kansalaiset liittykää meihin, itse kommunistina voin näin suositella ja kaikkia tarvitaan. Mutta korjaa nyt pikkuisen tilastotietoasi, meinaan sitä että meidän riveissämme on enemmän rehellisiä maanviljelijöitä ja maaseudulla asuvia kuin Helsinkiläisiä ja mikäs siinä kaikkia tarvitaan kapitalistien vallan ja sorron nujertamiseksi.
- poika!
nyt valehtelet ei muoalla kommareita ole,kyllä
ne pesii susirajan eteläpuolella ja kitisee ja valittaa niiku edellinenkin sanansaattaja,mutta
mitä kitinäs kuuluu Viron matkailuun sitä ihmettelen.Perusteles kommenttisi vai erehdyitkö
palstalta.Et anteeks pyynnön paikka !!!! - History
poika! kirjoitti:
nyt valehtelet ei muoalla kommareita ole,kyllä
ne pesii susirajan eteläpuolella ja kitisee ja valittaa niiku edellinenkin sanansaattaja,mutta
mitä kitinäs kuuluu Viron matkailuun sitä ihmettelen.Perusteles kommenttisi vai erehdyitkö
palstalta.Et anteeks pyynnön paikka !!!!Lapista ja Pirkanmaalta. Lukisit historiaa.
- Helsingissä on sentään viel...
Miksi maalaiset ovat niin tyhmiä että pettävät itseään ihan tietoisesti? Syyttää aina Helsinkiläisiä kaiksesta mistä itse kärsii... Kaikkihan sen tietää, että maalaisten ja kaupunkilaisten erimielisyydet poikii maalaisten olemattomasta itsetunnosta. Ei siitä sen enempää. :-)
- sen verran
että melkein kaikki Helsinkiläiset ovat MAALAISIA,ette uusi polvi sille voi mitääkun mennään yksi - kaksi sukupolvea taakse päin,niin varmasti sinäkin(maalaisten itsetunnosta kirjoittava.Jo sen vastineestasi huomaa kun kalikka kolahti omaan nilkkaan.Mutta itse asiaan.Mitä tekemistä Vironmatkailulla on hehkutuksesi kanssa.Siirry itsetunnon keskustelupalstalle!
- ei-helsinkiläinen
Eivät kaikki Helsingin ulkopuolella asuvat ole maalaisia. Itse asiassa suurin osa suomalaisista on kaupunkilaisia, myös Helsingin ulkopuolella.
Maalla asuu nykyisin hyvin vähän ihmisiä. Tuskin niitä näille palstoille kovin monta osuu.
Joten sellainen, joka heittää huulta hesalaisista, on todennäköisimmin kaupunkilainen - ei maalainen.
Itse asiassa kansainvälisessä mittakaavassa Helsinkikin on varsin pieni kaupunki. Se vain tuntuu isolta, kun siinä on Espoota, Vantaata ja ties mitä radanvarren kaupunkeja vieressä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874168Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella283137No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452340- 351348
- 10919
- 133911
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12832Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124776- 11770