olen uusi mb

tää on ihanaa.. tajuut sä. baarissa kaikki tunki liiveihin. kai sen jo olemuksesta näkee, että ajan johtotähdellä... elämä on nyt mallillaan. kaikki on kateellisia.
2509
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

lada-mersedes joukkoon

Äänestä

Kateellisia, tarkoittaa muitten kielessä samaa kuin muut lopeensa kyllästyneet kuulemaan joka käänteessä olen mersukuski.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mies!! kirjoitti:

tää on ihanaa.. tajuut sä. baarissa kaikki tunki liiveihin. kai sen jo olemuksesta näkee, että ajan johtotähdellä... elämä on nyt mallillaan. kaikki on kateellisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu