Opiskelu menee päin persettä jo alkumetreillä.Asun solussa ja kämppikseni ovat metelöiviä h*roja.Olen huomauttanut heille asiasta,mutta ei mitään vaikutusta.Olen valittanut heistä ko.opiskelija-asunnon välittäjän toimistolle,mutta minua ei kuunnella.Kuunnellaan kyllä heidän valituksiaan minusta!!!!Joudun jonottamaan yksiötä vielä vähän yli vuoden.Jos menen yleisille markkinoille hakemaan yksiötä,se tulee kyllä huomattavasti kalliimmaksi.Tämä on niin p***eestä.Itkettää,raivostuttaa ja ahdistaa.Ainoa lohtu on kaveri,jonka luo voi välillä käydä kylässä,mutta en sielläkään aina voi roikkua.Tekisi mieli lähteä kälppimään kesken opintojen.Vihaan k-päitä ja inhottavia kämppiksiäni,jotka eivät yhtään välitä toisten rauhasta.
Hooh... :(
4
409
Vastaukset
- kohta opiskelia
kyl mä ainakin sain aika helposti aika halvan yksiö... kunhan vain jaksaa soitella tosi moneen paikkaan ja kirjotella netissä hakemuksia. ja niille kannattee soittaa tosi monta kertaa ja häiritä niitä paljon niin sitten ne vasta uskoo... mä sain 250€:n yksiön ja täälä etelässä asun...tää ei minust oo kovin kallis... ei kannate itseänsä kiduttaa! jos ne sun kämppikset ei oo sinunlaisia niin lähde pois vaan.
- poikakaveria?
Onkos poikakaveria jonka luokse voisit muuttaa?
- vanhanaikainen.
Senhän takia yhteen aina muutetaankin, että pääsisi kämppiksistä eroon.
- korvikelääkäri
Jotkut ovat löytäneet myöskin hijaisen huoneen alivuokralaisena jonkun mummun ok.talosta tai perheestä, josta vanhin lapsi lentänyt maailmalle. Yritä löytää ratkaisu. asuin toverisi saavat "palkkansa" aikanaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 905825
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804762Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv912988Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p262750Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska252026Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191486Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351047Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851018Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125940- 48744