Pyydysmäen varas!

Meidän omakotitalon pihasta varastettiin jouluvaloja kolmesta eri puusta.Onko kukaan muu kokenut samaa?Tai kenties nähnyt varasta puuhissa?
31072
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kuka tekee ilkeyttä joulun alla viellä? Viitakummun rivitaloista 2 naapurilta oli viety lamppuja ja heitelty ulkoroihut sammuksiin.

Äänestä

meininkiä... sosiaalitoimistoon olisi kannattanut antaa lahjoituksia niin ois jokanen luuseri saanu edes jouluvalot ettei niitä varastaa tartte.

Äänestä

Tämä ei nyt ole rasistinen viesti vaan fakta.
Valitettavasti pyydysmäessä nähty enemmän kuin usein venäläisillä kilvillä varustettuja autoja kyttäämässä taloja...että pyörät takapihan puolelle ja kunnolliset lukot. Kyllä niille varmasti valotkin kelpaa..
Mutta toisaalta onhan se voinut olla suomalainen nuorisokin asialla - mistäs sitä tietää?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Maikkonen Olli kirjoitti:

Meidän omakotitalon pihasta varastettiin jouluvaloja kolmesta eri puusta.Onko kukaan muu kokenut samaa?Tai kenties nähnyt varasta puuhissa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu