SaPKon pelit

BeerHof

K-Vantaalle kärsitty murskatappio kotona herätti ihmetyksen siitä, että mistä syystä kotona pelaaminen on kuin taikaiskusta muuttunut flegmaattiseksi?
Onko syynä kova harjoittelu (kerkeääkö tällä mestiksen sarjaohjelmalla enää sarjan aikana yleensä harjoittelemaan)?.Liian tiivis sarjaohjelma?. Vieraspelien heikko menestys joka alkaa peilaamaan uskonpuutteena myös kotipeleissä? vai mistä mättää. Alkaa sinänsä huolestuttamaan koska nyt on periaatteessa kaikki viimeaikaiset ns. 4 pisteet ottelut hävitty.
Olisiko mielstänne aika painaa paniikkinappulaa? vai miten tulisi jatkaa? Asiallisia kommetteja kiitos.

7

557

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kebab

      Kun koko joukkuetta ei voi vaihtaa, niin ehdotan Kokkosen erottamista, vaikkakaan hänen panokseensa SaPko ei ole kaatunut. Kyllä pelissä kuitenkin täytyy tapahtua suuria muutoksia jotta sarjapaikka pystyttäisiin pitämään. Sehän on varmaankin ollut joukkueen tavoite kun sarja alkoi.

    • arapirta

      Normaalia syysväsymystä nuorilla kavereilla, joulutauon jälkeen helpottaa. Takana kuitenkin muutamia TOSI hyviä esityksiä. esim. JOKP, jukurit, ketterä...

    • harjoittelu

      Syynä on olematon harjoittelu kesällä.

      • kenen

        kanssa olisi kesällä harjoitellut


    • kiinnostaa....

      joku SAPKO ??
      Onks se jotan syötävää.. täh?
      Hohhoijjaaaa !!!!

      • SaPKo on YLIVOIMAINEN kuten minäkin.


      • Mies Savosta
        SavoRULES kirjoitti:

        SaPKo on YLIVOIMAINEN kuten minäkin.

        On todella, Sapko on todella ylivoimainen häviämään ja niinkuin sen kannattajatkin, jotka häviävät aitiosta vähin äänin suuret suonet vain pullistellen niin runsaasti, että savossa kannatttaisi muutama kaivonrengas kauppa pidättämään virtausta ja yksityiskirusgit, jotka tyhjentäisi varalle muutamia suonikohjuja verisuoniksi vähentämään yltiöpäistä painetta punaiseksi heittäytyneen ja paisuneen nenänvarren hoikentamiseksi!!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      56
      2551
    2. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      63
      1692
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      7
      1650
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      263
      1535
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      8
      1518
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      25
      1208
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      24
      1061
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1012
    9. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1002
    10. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      78
      964
    Aihe