Luomen poisto

Onko käynyt niin, ettei luomi lähdekkään pois, vaikka se jäädytetään, jolloin sen pitäisi piakkoin irrota.
Itseltäni vain luomenpinta irtosi. Onko kuinka pian mentävä uudellen lääkäriin näyttämään? Joutuuko uudelleen maksamaan saman hinnan, kuin ensimäisellä kerralla?
32234
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Minulta lääkäri poisti luomen kasvoista raaputtamalla jollain työkalulla. Se kävi nopeasti, eikä mitään arpea jäänyt. Se oli ilmaista terveyskeskuksessa(Ruotsissa).

Äänestä

Multa on poistettu muutama luomi (ehkä turhaan - olen luulotautinen) ja kyllä ne sen veitsellä pois ovat ottaneet. Ei se operaatio viittä minuuttia kauempaa kestä veitsellä leikatessa. Sen jälkeen luomi on kokonaan poissa ja lähettävät vielä tutkittavaksi patologille, jolloin mahd. syöpä-epäilykin tulee hoidetuksi.

Äänestä
  • Lähinnä itseäni kiinnostaa se, ettei jäädyttämällä luomi ole lähtenyt pois, vaan se on jouduttu operoimaan uudestaan jäädyttämällä, tai muulla tavoin. Onko tämä tavallista?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihmettelevä kirjoitti:

Onko käynyt niin, ettei luomi lähdekkään pois, vaikka se jäädytetään, jolloin sen pitäisi piakkoin irrota.
Itseltäni vain luomenpinta irtosi. Onko kuinka pian mentävä uudellen lääkäriin näyttämään? Joutuuko uudelleen maksamaan saman hinnan, kuin ensimäisellä kerralla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu