Sopivatko vaakamies ja jousimiestyttö miten hyvin yhteen? Kokemuksia?
vaakamies ja jouskaritypy
6
1100
Vastaukset
- iduus
Ainaki vaakanainen ja jousimiesmies sopii hyvin yhteen, kai sitten toisinkin päin.. Yks suhteen varjopuoli on kuitenki se, että molemmat on meneviä ja sosiaalisia tyyppejä, eikä välttämättä aina muista järjestää tarpeeks aikaa toisilleen.. Jousimies voi tuntua välillä liian temperamenttiselta, mutta kyllä se siitä! Jos unohtaa nää muutamat miinuspuolet, niin varmasti toimii!!
- ;-)))
vaakamiehet ovat viehtyneitä kaikkiin typy-merkkisiin
- joulu
minun kokeuksena vaakamiehestä, jouskarinaisena ei hyvä ole pitkä liito takana hyvin mustasukkainen omistushaluinen,,
- :-))))))
Sopii.. sympatiaa, kunnioitusta, lämpöä, itsenäisyyttä, seikkailua, ainakin mun kokemuksen mukaan
- ..vaakamiehen kanssa
Kuten eräs näistä kannanottajista totesi, on vaakamies todellakin mustasukkainen ja omistushaluinen, välillä jopa hirveän lapsellisesti! Itse olen jousimiesnaisena uskollinen kumppanilleni, joten siksi raivostuttaa tämän vaa'an "kuitenki sä haluat jotain muuta" ja "kyllä sä voit sanoa jos sä kiinnostuit siitä tyypistä"-puheet.
Itse en jankkaa tuollaisia asioita hänelle. Sovimme silti mielestäni hyvin yhteen, ja ehkä juuri siksi että ollaan joissakin asioissa niin erilaiset. Vastakohdat kun täydentävät toisiaan :). Suhteemme on joissain määrin hirmu räiskyvä, jousimies on aika äkkipikainen eikä aina välttämättä tajua ettei toinen välttämättä sanomisellaan pahaa tarkoittanut, ja lataa tulemaan oman ajattelukantansa liiemmin säästelemättä. Vaakamieheni taas odottaa minulta täsmällisyyttä, eikä tahdo hyväksyä tekemiäni "virheitä", kuten valojen jättäminen päälle huoneeseen, jossa ei sillä hetkellä olla ;). Vaakamieheni haluaa minun passaavan tätä, itse taas inhoan passaamista..
Itse olen älyttömän hellyyden kipeä ja haluan toisen osoittavan kiintymystään minuun alvariinsa. Vaakamieheni ei mikään hellijä-tyyppi ole, joten minulta se menee kerjäämiseksi. Silti vaakamiestä itseään tulisi hoivata tämän tästä. Joten hellyyttä saa, kun se vaakamiehelle itselleen sopii :).
Vaakamies myöntää silti omat virheensä helposti ja pyytää anteeksi, kun se minulta pakkaa olemaan vähän kovan takana. Se on hyvä juttu siinä mielessä, ettei riidat kestä ikuisuuksia, kun edes toinen tulee asioissa vastaan :).
Siinä mielessä ollaan hyvin samanlaisia, että inhotaan esim juhlia (varsinkin sukujuhlia!) ja paikkoja joissa on meille tuntemattomia ihmisiä. Ollaan siis melkoisia mörököllejä, ja sehän sopii meille :). Viihdytään toistemme seurassa samankaltaisen huumorin ansiosta, hurttia sen olla pitää!
Toivottavasti tästä elävästä esimerkistä oli jotain apua :). Onnea suhteeseen!!- tove
"Kuten eräs näistä kannanottajista totesi, on vaakamies todellakin mustasukkainen ja omistushaluinen, välillä jopa hirveän lapsellisesti! Itse olen jousimiesnaisena uskollinen kumppanilleni, joten siksi raivostuttaa tämän vaa'an "kuitenki sä haluat jotain muuta" ja "kyllä sä voit sanoa jos sä kiinnostuit siitä tyypistä"-puheet"
.. ja jatkaakseni itse vielä, tämä kuuluu ärsyttävän usein: Taisi olla hyviä miehiä.. jne.
Itse olen leijonana uskollinen ja erittäin lojaali ja sitoutunut kumppaniini. Sen takia tuollainen käytös rupeaa olemaan aika loukkaavaa. Olen kysynyt joskus, että olenko antanut syytä tuollaiseen käytökseen ja vastaus on et! hoh hoh..
Meillä suhde on myös todella räiskyvä ja saman tyylinen mitä jouskari kuvaili omaansa.
ja nuo "virheet".. voi voi voi, kun ei leijonan luonne varsinkaan ota mielellään vastaan huomauttelua itsestään.. noh..
Mutta mies on kyllä erittäin hellä ja huomioonottava =)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minja Koskela: Ei se väärin ole jos ei halua tehdä töitä
kyllä tukien varassa saa elää vaikka koko ikänsä. Tää on tätä äärivasemmistolaista ajattelua.1505736Kysymyksiä paIstavasemmistoIaisiIIe
Mistä johtuu teidän kroonisesti negatiivinen, synkkä, katkera ja kateellinen mentaliteetti? Milloin olette viimeksi aido833261Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin
Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin, Ähtärin eläinpuisto tiedottaa. Yritykset ovat t901742- 1241170
- 151104
- 56997
Jäänmurtajan kauppa oli kuin olikin SANNA MARININ ansiota
"Lähteiden mukaan Trump käytännössä päätti asiasta 2. lokakuuta 2019, jolloin Washingtonissa juhlistettiin Yhdysvaltain78983- 55954
Olet edelleen uskomaton
Halusin vain kertoa, että olet edelleen mielessäni pysyvästi. Anteeksi, etten saa ajatuksia irti sinusta. Olet... niin p27855Rekkautumispakko olisi hyvä...
Kirjoittajat saisivat kasvot ihan eri tavalla. Mitä olet mieltä moisesta?158844