Sopivatko vaakamies ja jousimiestyttö miten hyvin yhteen? Kokemuksia?
vaakamies ja jouskaritypy
6
1120
Vastaukset
- iduus
Ainaki vaakanainen ja jousimiesmies sopii hyvin yhteen, kai sitten toisinkin päin.. Yks suhteen varjopuoli on kuitenki se, että molemmat on meneviä ja sosiaalisia tyyppejä, eikä välttämättä aina muista järjestää tarpeeks aikaa toisilleen.. Jousimies voi tuntua välillä liian temperamenttiselta, mutta kyllä se siitä! Jos unohtaa nää muutamat miinuspuolet, niin varmasti toimii!!
- ;-)))
vaakamiehet ovat viehtyneitä kaikkiin typy-merkkisiin
- joulu
minun kokeuksena vaakamiehestä, jouskarinaisena ei hyvä ole pitkä liito takana hyvin mustasukkainen omistushaluinen,,
- :-))))))
Sopii.. sympatiaa, kunnioitusta, lämpöä, itsenäisyyttä, seikkailua, ainakin mun kokemuksen mukaan
- ..vaakamiehen kanssa
Kuten eräs näistä kannanottajista totesi, on vaakamies todellakin mustasukkainen ja omistushaluinen, välillä jopa hirveän lapsellisesti! Itse olen jousimiesnaisena uskollinen kumppanilleni, joten siksi raivostuttaa tämän vaa'an "kuitenki sä haluat jotain muuta" ja "kyllä sä voit sanoa jos sä kiinnostuit siitä tyypistä"-puheet.
Itse en jankkaa tuollaisia asioita hänelle. Sovimme silti mielestäni hyvin yhteen, ja ehkä juuri siksi että ollaan joissakin asioissa niin erilaiset. Vastakohdat kun täydentävät toisiaan :). Suhteemme on joissain määrin hirmu räiskyvä, jousimies on aika äkkipikainen eikä aina välttämättä tajua ettei toinen välttämättä sanomisellaan pahaa tarkoittanut, ja lataa tulemaan oman ajattelukantansa liiemmin säästelemättä. Vaakamieheni taas odottaa minulta täsmällisyyttä, eikä tahdo hyväksyä tekemiäni "virheitä", kuten valojen jättäminen päälle huoneeseen, jossa ei sillä hetkellä olla ;). Vaakamieheni haluaa minun passaavan tätä, itse taas inhoan passaamista..
Itse olen älyttömän hellyyden kipeä ja haluan toisen osoittavan kiintymystään minuun alvariinsa. Vaakamieheni ei mikään hellijä-tyyppi ole, joten minulta se menee kerjäämiseksi. Silti vaakamiestä itseään tulisi hoivata tämän tästä. Joten hellyyttä saa, kun se vaakamiehelle itselleen sopii :).
Vaakamies myöntää silti omat virheensä helposti ja pyytää anteeksi, kun se minulta pakkaa olemaan vähän kovan takana. Se on hyvä juttu siinä mielessä, ettei riidat kestä ikuisuuksia, kun edes toinen tulee asioissa vastaan :).
Siinä mielessä ollaan hyvin samanlaisia, että inhotaan esim juhlia (varsinkin sukujuhlia!) ja paikkoja joissa on meille tuntemattomia ihmisiä. Ollaan siis melkoisia mörököllejä, ja sehän sopii meille :). Viihdytään toistemme seurassa samankaltaisen huumorin ansiosta, hurttia sen olla pitää!
Toivottavasti tästä elävästä esimerkistä oli jotain apua :). Onnea suhteeseen!!- tove
"Kuten eräs näistä kannanottajista totesi, on vaakamies todellakin mustasukkainen ja omistushaluinen, välillä jopa hirveän lapsellisesti! Itse olen jousimiesnaisena uskollinen kumppanilleni, joten siksi raivostuttaa tämän vaa'an "kuitenki sä haluat jotain muuta" ja "kyllä sä voit sanoa jos sä kiinnostuit siitä tyypistä"-puheet"
.. ja jatkaakseni itse vielä, tämä kuuluu ärsyttävän usein: Taisi olla hyviä miehiä.. jne.
Itse olen leijonana uskollinen ja erittäin lojaali ja sitoutunut kumppaniini. Sen takia tuollainen käytös rupeaa olemaan aika loukkaavaa. Olen kysynyt joskus, että olenko antanut syytä tuollaiseen käytökseen ja vastaus on et! hoh hoh..
Meillä suhde on myös todella räiskyvä ja saman tyylinen mitä jouskari kuvaili omaansa.
ja nuo "virheet".. voi voi voi, kun ei leijonan luonne varsinkaan ota mielellään vastaan huomauttelua itsestään.. noh..
Mutta mies on kyllä erittäin hellä ja huomioonottava =)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."562215Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.2012051- 1161392
En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin711180- 96995
Olet kiva ihminen
En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli73939Auta mua mies
Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.78889Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki58887Ja tääkin vielä...
Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/1347933855- 61746