ei ollut tätä summaa maksaa ulosottoon.
Veronpalautus vietiin 150 €, mutta perittävää on jäljällä vielä noin 800 €.
Mitään karhua ei ole tullut tähän mennessä, miksi ei? Milloin minulle tulee maksuhäiriömerkintä vai onko se mahdollisesti jo päällä?
Kiitollisena jo etukäteen odotteleln vastausta, kun on niin äärimmäisen vastenmielistä sinne virastoon soitella.
eräpäivä oli 16.10
3
772
Vastaukset
- welmu
Avustavalta ulosottomieheltä tulee aikanaan maksukehoitus. ellet maksa niin sen jälkeen merkintä luottotietoihin. voi mennä aikaa kuukaudesta kahteen ennenkuin saat maksukehoituksen ja sen jälkeen pari kolme viikkoa ennenkuin luottohäiriö rekisteröidään. sovi ulosoton kanssa että maksat vähitellen niin luottosi ei mene.
- Welmu
Asiahan on jo ulosotossa, eräpäivä 16.10 ja veronpalautus ulosmitattu. Todennäköisesti tulee palkan tmv etuuden ulosmittausilmoitus tai kutsu ulosottoselvitykseen. Jos tämän jälkeen osoittaudut varattomaksi, palautetaan asia hakijalle, minkä jälkeen Asiakastieto saa tiedon varattomuudestasi !
- kiitoksia
Welmu kirjoitti:
Asiahan on jo ulosotossa, eräpäivä 16.10 ja veronpalautus ulosmitattu. Todennäköisesti tulee palkan tmv etuuden ulosmittausilmoitus tai kutsu ulosottoselvitykseen. Jos tämän jälkeen osoittaudut varattomaksi, palautetaan asia hakijalle, minkä jälkeen Asiakastieto saa tiedon varattomuudestasi !
Kovin vain kauan tuntuu kestävän, kun jo kaksi kuukautta on kulunut, kun yksityiset perintäfirmat pommittavat parin päivän välein.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1872748- 1642549
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182267Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee612094Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31749Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2081469"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591464Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2301214Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää971164Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3711089