Ranskiksen korvista

pitkään

Milloin ranskanbulldogin korvat nousevat pystyyn? Meillä kävi niin että ne olivat jo kumpikin korva pystyssä mutta nyt toinen mennyt alas.. Mistäs johtuu? Onko tietoa? Pennun ikä on nyt 3,5kk.

2

642

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ....

      kysy kasvattajalta, se oli jonkun aineen puutos tms.?

    • kasvattajaan

      yhteys.Ja jos ei kasvattaja yhteistyöhaluinen/kykyinen, kysäise Kennelliitosta jossain vaiheessa, josko olisi hinnanalennuksen paikka. Uskon kyllä, että korva/ korvat vielä pysyvät terhakkaasti pystyssä- onhan pentu aika vauva vielä. Olen muutaman ranskis-pentueen lähettänyt maailmalle ja hurjan paljon vaihtelee korvien pystyyn nouseminen. Jollakin pennulla vips!- korvat jo ihan pienestä pystyssä ja toisen kohdalla saa "pelätä" et luppakorvaisena joutuu myymään. Kaikki kuitenkin korvat pystyssä uusiin koteihin ovat lähteneet. Odottele rauhassa. Vitamiininpuutoksesta ei kuitenkaan ole kyse, kuten joku tuolla arveli.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      43
      2150
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      180
      1931
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1352
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1160
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      972
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      919
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      859
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      44
      845
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      31
      802
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      54
      701
    Aihe