Mulla ois pitäny menkkojen alkaa 8.päivä. Sillonhan ne alkoikin sillee, että paperiin tuli ihan vähän verta vessassa käydessä ja muutama verinen limaklimppi..sitä jatkunu tähän päivään asti ja nyt verta tulee hiukan enemmän, muttei kuitenkaan niin paljoa ku normaalisti..Ollaan yritetty lasta nyt puolisen vuotta..Mitähän tää mahtaa olla? Tein raskaustestin 9.päivä muttei sillon näyttäny mitään..Kuvittelenkohan mä nyt vaan..:(
valemenkat??
apuaa!!
2393
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Uskon että et ole raskaana, sinulla on luultavammin menkat. Nainen on kummallinen olio, kun se oikein paljon haluaa lasta niin oireet on kun olisi raskaana vaikka ei olisi. Sitä sanotaan valeraskudeksi.
Sillä minä tiedän mistä puhun... kokemuksella.
olen aikalailla samassa tilanteessa kanssasi. minulla on vain jo yksi lapsi,1v poika. olen ollut nyt kuukauden syömättä pillereitä ja huomenna(ma) olisi pilleri-kierron mukaan pitänyt alkaa menkat,kuitenkin eilen(la) pöntöllä istuessani lorahti verta vähän,nyt tullut kerran pissalla käydessä punaista paperiin. muistan silloin kun rupesin esikoista odottamaan että näin meni myös silloin. luulen siis nytkin olevani raskaana.teen testin vasta tiistaina jotta näyttäisi mahdollisimman oikeaa. toivottavasti sinuakin lykästää :)