Läpikuultava TM testi

Ultimate käytti TM testissä mainoksen ja juttujen ostoon ylivoimaisesti eniten rahaa. Olisikohan ollut sillä vaikutusta miten testi tehtiin ja mihin järjestykseen testin pumput saadaan. Mikään ei ole ilmaista, varsinkaan mainokset ja lehtijutut.
92744
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Miksi epäilette Ultimaten pumppuja, ne tulevat pääosin maailman suurimpiin kuuluvalta Gree:nin tehtailta ja niitä on myyty Suomessa usella eri laitemerkillä tuhansia kappaleita, laatuheikkoidet olisivat tulleet väistämättä esiin jos niitä olisi.
Jos hinta olisi otettu mukaan TM:n arvosteluun Ultimaten pumppu olisi ottanut murska voiton.

Äänestä
  • Testi oli kaikille sama. IVT löysi oikean paikkansa. Ylihinnoittelu on perusteetonta.

    Äänestä

TM:ssä on tähän totuttu.Jos ei autotestiä Xorolla voita,alkaa kirjoittelu maksetuista testeistä.Minkähän takia suomalainen ei usko,että mulla paras-sulla paska,ei välttämättä toteudukkaan kun asioita aletaan uskomuksien ja mutujen sijaan arvioimaan oikeilla mittareilla?

Äänestä
  • Ei Siinä ole mitään pahaa, että testataan ja vertaillaan, mutta jos testaukset tehdään väärin, on se Oikeasti Vakava Asia. Kirjoitin juuri alemmas Fujitsu -otsakkeen alle omista huomioistani testauksen menetelmistä. Lukekaa ihmeessä TM:laisetkin. En ole minkään yhden merkin puolella, mutta yhtä erityisesti vastaan, koska epäilen heidän laitteensa luotettavuutta ja talon väen ammattitaitoa suuresti.

    Äänestä

nimim. fujitsu, niinkö?

Äänestä
  • Eipä ole pumppua enkä ole aikeissa hankkia,sillä minulla ei ole käyttöä sille.En lämmitä sähköllä.

    Äänestä

  • vastarannan kiiski kirjoitti:

    Eipä ole pumppua enkä ole aikeissa hankkia,sillä minulla ei ole käyttöä sille.En lämmitä sähköllä.

    Jos joskus ostisit niin älä missään tapauksessa
    osta sitä meiltä! T mate

    Äänestä

  • siinulle kirjoitti:

    Jos joskus ostisit niin älä missään tapauksessa
    osta sitä meiltä! T mate

    kirjoitustaidottomalta.Jonkinlainen kaupan edellytys on,että osaa takuulapun täyttää oikein.

    Äänestä

  • vastarannan kiiski kirjoitti:

    kirjoitustaidottomalta.Jonkinlainen kaupan edellytys on,että osaa takuulapun täyttää oikein.

    muutaman päivän sisällä TM/RM pyytää anteeksi että tämä heidän tekemä testi on suoraan poron ja porokoulun oppilaiden perseestä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hevosella pääsee ja rahalla... kirjoitti:

Ultimate käytti TM testissä mainoksen ja juttujen ostoon ylivoimaisesti eniten rahaa. Olisikohan ollut sillä vaikutusta miten testi tehtiin ja mihin järjestykseen testin pumput saadaan. Mikään ei ole ilmaista, varsinkaan mainokset ja lehtijutut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu