ilokaasumaski

Milainen on se ilokaasumaski? Minulla oli sellainen ettei se ollut mikään maski vaan sellainen minkä laitoin suun etten eli n 5cm leveä ja 2cm pitkä.Mietin ,että oliko siitä unohtunut se maskiosa?
3444
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

"koppa" oli isohkon nyrkin kokoinen, eli peitti juuri suun ja nenän

Äänestä

ei ollut maski ollenkaan vaan sellainen "suulake" mistä henkäistiin kun siltä tuntui..

Äänestä
  • joo ei meilläkään mitään maskia ollu.vain sellanen letku jonka päässä se suulake josta imettiin... ihana ilokaasu!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


synnyttänyt kirjoitti:

Milainen on se ilokaasumaski? Minulla oli sellainen ettei se ollut mikään maski vaan sellainen minkä laitoin suun etten eli n 5cm leveä ja 2cm pitkä.Mietin ,että oliko siitä unohtunut se maskiosa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu